Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Inspekce varuje před pekingským zelím z Polska. Bylo plné pesticidů

Pekingské zelí
Pekingské zelí
Foto: Pixabay

V pekingském zelí polského původu našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce třikrát vyšší obsah pesticidů, než povoluje právní předpis.

Zeleninu inspektoři odebrali v obchodě Tempo v Bolaticích na Opavsku a zároveň případ došetřují v rámci dodavatelského řetězce, uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Na problém narazila inspekce při cílených kontrolách cizorodých látek v čerstvém ovoci a zelenině. Podobný případ zaznamenala v posledních měsících loňského roku třikrát. Zatímco předpisy povolují přítomnost pesticidu flonicamid v množství 0,03 miligramu na kilogram, v zelí jej bylo 0,096 miligramu. Jde o insekticid používaný k hubení hmyzu.

S prodejcem zahájí inspekce řízení o uložení pokuty.

Témata:  pekingské zelí Polsko Státní zemědělské a potravinářské inspekce

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

16. července 2024 10:49

Půjčování lodí a šlapadel: Jak se chovat na vodě

Letní měsíce a stále častější tropické teploty lákají stále více lidí k vodním radovánkám. I pro ty však platí různá pravidla. Věděli jste, že i při projížďce na šlapadle se z vás stává účastník plavebního provozu, který by měl znát jeho základní pravidla a postup v krizových situacích? A víte, na co si dát pozor v půjčovně lodí nebo jiných plavidel?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy