Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Norské zákony: Kdo dá jídlo bezdomovci, bude potrestán

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jana Maxová / EuroZprávy.cz / MoneyMAG.cz

Norsko nemá v poslední době dobrou pověst kvůli kauze sourozenců Michalákových, které už několik let odmítá vrátit matce i přesto, že je před zákonem naprosto bezúhonná. A teď je tu další severská "perla".

Nejnovější norský nápad totiž ukazuje, že na řečech o tom, že seveřané se snaží společnost za každou cenu čistit a usměrňovat, možná něco bude.

Norští zákonodárci již brzy totiž mají schválit zákon, kterým plošně zakážou žebrání na veřejnosti. Takhle samo o sobě to zní nevinně a bohulibě, zákon ovšem skrývá neuvěřitelnou věc.

Vězení totiž nově nemá hrozit jen žebrákům a bezdomovcům škemrajícím o peníze, ale i těm, kteří chtějí udělat dobrý skutek a lidem bez přístřeší hodí pár drobných nebo jim dají něco k snědku. Trestem je dle návrhu až roční kriminál.

Cestu pro kontroverzní zákon vydláždily norské radnice, protože ve spoustě míst žebrání zakázaly. Politici na celostátní úrovni se ovšem nejspíš nechali trochu unést a celou myšlenku dovedli až do extrému.

Psali jsem: Děsivé VIDEO z Norska: Takhle Barnevernet odebírá děti

Témata:  bezdomovci Norsko

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 16:25

Valorizace důchodů 2025: První prognózy naznačují očekávané navýšení

Až na začátku příštího roku se lidem opět zvýší důchody. O výši příští valorizace by mělo být jasno v létě, vyšší penze pak budou senioři pobírat od ledna 2025. Podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí vedeného Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) by důchody měly vzrůst přinejmenším o dvě procenta. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU

KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy: Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.