Jaká je vysněná dovolená Čechů? A takhle ji tráví opravdoví milionáři

Výlety po Česku, odpočinek u Jadranu, turistika v sousedním Slovensku – tak vypadají tři nejčastější způsoby letní dovolené Čechů. Společnost Sazka ve svém unikátním průzkumu zjišťovala, kam by lidé chtěli vyrazit v případě milionové výhry. Jejich sny pak porovnala se skutečnými dovolenými českých milionářů.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Uzbecký atentátník, který najel dodávkou v New Yorku do lidí, byl obžalován z terorismu - anotační obrázek
Uzbecký atentátník, který najel dodávkou v New Yorku do…

Po čem Češi touží

Let vrtulníkem
Pobyt na jachtě
Pronájem sportovního vozu
Soukromé letadlo
Potápění

Milionová dovolená podle Čechů musí být především plná netradičních a nezapomenutelných zážitků. „Respondenti v našem průzkumu pracovali s výhrou 1 milion korun, kterou mohli jakkoli využít na letní dovolenou. Ukázalo se, že pro Čechy není vůbec lákavé trávit dovolenou na jednom místě, ale naopak si přejí cestovat, bavit se a poznávat svět. Ze speciálních požadavků by největší část peněz připadla na gastronomii,“ říká Václav Friedmann, tiskový mluvčí Sazky. Večeře ve špičkových restauracích a možnost dopřávat si gurmánské zážitky patří mezi hlavní přání, které by si lidé určitě chtěli splnit na své milionové dovolené. Oproti běžné dovolené by se Češi nechali také mnohem více hýčkat, ať už prostřednictvím masáží nebo jiných wellness procedur.

Zatímco na klasické dovolené v Chorvatsku, které je i letos hlavní zahraniční cílovou destinací, si Češi dopřejí adrenalinu maximálně prostřednictvím vodních atrakcí, tak na své vysněné dovolené se chtějí bavit mnohem více. Díky výhře v loterii by si neodpustili např. let vrtulníkem, potápění, safari, pronájem sportovního vozu nebo také relax na soukromém ostrově bez dalších lidí. Téměř polovina Čechů by ráda část svého milionového zážitku prožila na luxusní jachtě a pětina respondentů si svou dovolenou nedokáže představit bez privátního tryskáče. Češi naopak zdaleka neprahnou po službách osobního kuchaře, profesionálního trenéra nebo komorníka.

Nejvíce chceme za velkou louži

Průměrná útrata za letní dovolenou se v České republice pohybuje okolo 10 tisíc korun na osobu. Podle průzkumu Sazky budou letos Češi trávit své volné letní dny nejčastěji v tuzemsku, Chorvatsku nebo na Slovensku. V případě milionové výhry by však vyrazili mnohem dál.  Vůbec nejlákavější země, které by Češi chtěli navštívit, jsou Spojené státy americké, Austrálie a Nový Zéland. „Do Sazky každý týden dorazí minimálně 2 výherci pro milionovou částku. Většina z nich se nám svěří, že díky penězům konečně vyrazí na pořádnou dovolenou. Prakticky polovina míří do stejných destinací, které uvedli respondenti v průzkumu,“ popisuje Václav Friedmann. Pouze 15 % Čechů má svou vysněnou dovolenou spojenou s pobytem v luxusním hotelu. Zbytek naopak touží cestovat a poznávat zajímavá místa napříč celým světem. Součástí milionářské dovolené musí být jednoznačně netradiční a jedinečné zážitky.

Češi a letní dovolená

Kam by se chtěli podívat        Kam letos skutečně pojedou
USA                                           Česká republika
Austrálie                                    Chorvatsko
Nový Zéland                              Slovensko
Kuba                                          Itálie
Japonsko                                   Řecko

Představy a sny o milionovém zájezdu se nijak zásadně neliší od skutečných dovolených českých milionářů. Podle cestovní kanceláře Privileq, která se specializuje na movitou klientelu, musí být milionářská dovolená především unikátním zážitkem. Pokud už si někdo může dopřát dovolenou za vyšší stovky tisíc nebo i jednotky milionů korun, chce si odnést zejména neopakovatelné vzpomínky.

Jak tráví dovolenou opravdoví milionáři?

Vše začíná už samotnou cestou. Privátní letadlo je nezbytnou součástí milionářské dovolené. „Sestavujeme klientům dovolené hned v několika metropolích nebo zemích. Přesuny soukromým letadlem ušetří spoustu času, navíc je takové cestování pochopitelně mnohem pohodlnější,“ říká Jan Bezděk, tiskový mluvčí cestovní kanceláře Privileq. Čeští milionáři také stále častěji volí ubytování v soukromých vilách, ať už v exotických přímořských resortech nebo například v horách. Tento způsob ubytování totiž poskytuje dokonalé soukromí, které je pro bohaté Čechy jednou z hlavních priorit dovolené. Klasickým požadavkem je vlastní kuchař, který vaří přesně podle přání klienta.

Mezi speciální požadavky milionářů patří mimo jiné soukromé prohlídky muzeí nebo galerií, případně zařízení vstupenek na akce, které nejsou běžně k dostání. „V Itálii jsme například klientovi zařizovali návštěvu milánské opery La Scalla v kombinaci s privátním výletem na Lago di Como ve Ferrari 488 Spider,“ prozrazuje Jan Bezděk.

Diskuze: Jaká je vysněná dovolená Čechů? A takhle ji tráví opravdoví milionáři

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Lidé se odmítají stěhovat za lepší prací. Proč ochota klesá?

22.11.2017 09:37 Ochota Čechů ke stěhování za prací klesá. Celých 65 % Čechů by k přestěhování nepřiměla ani zajímavější nabídka zaměstnání anebo lepší mzdové podmínky. Klesající tendenci má i chuť Čechů pracovat v…

Více než polovina lidí trpí v práci stresem. Jak se s ním…

22.11.2017 09:30 Stresem v práci trpí téměř 60 % zaměstnanců. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu StressPulse společnosti ComPsych. Pracovní zátěž je hlavní příčinou stresu pro 39 % zaměstnanců, problémy v…

Kolísavé euro a tři možnosti Angely Merkelové

21.11.2017 15:46 Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě nedokáže sestavit novou vládu poté, co v neděli skončily debaty o vytvoření koalice. Německá Svobodná demokratická strana (FDP) se rozhodla jednání opustit,…

Desatero zajímavostí o mouce. Jak vybrat tu nejlepší?

21.11.2017 15:20 Když se řekne mouka, nejspíše se vám vybaví bílý prášek nebo krupička – surovina pro křehké a nadýchané moučníky. Jak je to v současnosti s moukou a obsahem lepku? Které mlýnské výrobky jsou pro nás…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky