Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Módní řetězec Celio požádal o ochranu před věřiteli. Kvůli viru přišel na tržbách o 100 milionů eur

Celio
Celio
Foto: Profimedia **www.profimedia.cz**

Francouzský oděvní řetězec Celio požádal kvůli dopadům koronaviru o ochranu před věřiteli. Žádost se týká holdingové společnosti Celio International a francouzské dceřiné firmy Celio France, ale nezahrnuje další zahraniční aktivity, včetně zahraničních dceřiných společností a obchodů provozovaných formou franšízy. Informoval o tom list L'Echo.

Celio se specializuje na módu pro muže. Firma uvedla, že na její hospodaření mělo vážné dopady omezení pohybu kvůli snaze zmírnit šíření nemoci covid-19 v mnoha zemích. Firma proto musela na dva měsíce zavřít po celém světě svých 1585 obchodů. Kvůli tomu přišla mezi březnem a květnem na tržbách o 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). Nadále zůstává uzavřeno téměř 300 obchodů firmy.

Firma uvedla, že není schopna dosáhnout dohody s bankami. Proto se rozhodla požádat o soudní ochranu před věřiteli. To jí umožní pokračovat v otevírání obchodů, čímž si zajistí příliv peněz, a také v transformaci, zatímco bude jednat o své záchraně. Celio působí v 60 zemích a má po celém světě více než 4000 zaměstnanců, poznamenal server RetailDetail.eu.

Společnost Celio byla založena v roce 1978, na francouzském trhu má zhruba šestiprocentní podíl. Loni její tržby ve Francii činily 465 milionů eur.

Témata:  Celio móda

Aktuálně se děje

8. května 2024 10:52

7. května 2024 10:40

7. května 2024 9:51

7. května 2024 9:44

6. května 2024 11:09

Bitcoin v květnu rychle stoupá, o více než 15 procent

KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy: Bitcoin, nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa, v posledních dnech mohutně roste. Stoupají i další kryptoměny a obecně riziková aktiva, neboť investoři přehodnocují svá očekávání ohledně měnové politiky americké centrální banky. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

ČOI vloni zajistila 18 508 kusů padělků za více než 36 milionů korun

Česká obchodní inspekce se v průběhu loňského roku zaměřila na kontroly dodržování zákazu nabídky, prodeje a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví. Provedla 803 kontrol a porušení zákazu nabízení, prodeje a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví zjistila při 360 kontrolách (44,8 %).