EET nebude zrušeno. Růst minimální mzdy přestane být zásadním tématem

„EET nebude zrušeno a málo pravděpodobné je i jeho omezení v příštích vlnách. Připravme se tedy na to, že dojde i na malíře pokojů a lékaře, sdělil Vlastimil Sojka, daňový poradce a jednatel společnosti KODAP.

Diskuse: 8

Ilustrační fotografie
reklama
Dítě je na světě! Vévodkyně Kate porodila chlapce! - anotační obrázek
Dítě je na světě! Vévodkyně Kate porodila chlapce!

Zintenzivní se příprava nového zákona o daních z příjmů. Stávající MF již má připraveny teze a práce na tom získají nový impuls. Je otázka, co se tím podaří získat a na koho to dopadne. Stávající úvahy totiž směřovaly spíše k přepracování systému než k velkým změnám výše daňového zatížení.

Růst minimální mzdy na nějaký čas přestane být zásadním politickým tématem. Šlo o hlavní téma levicových stran, které budou mít nyní slabé slovo. Vliv by na to mohlo mít snad jen to, co si případně vyjednají v koaliční smlouvě. 

Česká republika zintenzivní tlak na to, aby EU rozšířila u DPH tzv. "přenesenou daňovou povinnost" nebo aby zde ČR získala širší výjimku. V takovém systému dodavatel odvádí daň za svého odběratele. Je to administrativně složitější, ale méně náchylné k podvodům. 

Dále poroste administrativní zátěž. Prosazování tvrdé ruky státu bylo provázeno stále novými a novými administrativními povinnostmi. Politické síly, které zde chtěly živnostníkům a podnikům trochu ulevit nezískaly ve volbách podporu.“ 

Diskuze: EET nebude zrušeno. Růst minimální mzdy přestane být zásadním tématem

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 8, poslední 05.11.2017 19:43 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 8 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Sečete (ne)ochotně sekačkou trávu? Pozor, tohle všechno se…

23.04.2018 13:26 Práce se sekačkou se na první pohled jeví jako jednoduchá záležitost, ale opak může být pravdou. Zejména kvůli špatnému zacházení či zanedbané údržbě sekačky jste pak nuceni vyhledat servis a zároveň…

Grilování je zdravé, ale... Jaké chyby rozhodně nedělat?

22.04.2018 12:35 Grilování a horké večery patří k sobě. Jenže každé grilování zvyšuje nebezpečí rakoviny. Jak se bránit? A jaké chyby s grilem rozhodně nedělat? Čtěte abecedu grilování.

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. dubna

22.04.2018 10:09 Studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu. Před ní bude k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Děsivá klíšťová encefalitida? I tohle vám denně hrozí

22.04.2018 08:04 Aktualizováno V roce 2017 bylo v České republice hlášeno 687 onemocnění klíšťovou encefalitidou, tj. o 122 onemocnění více, než tomu bylo v roce 2016. Statistické údaje ukazují, že vzrůstající trend je již od roku…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky