První česká kryptoměna? Fenomén, který pronikl i na tuzemský trh

Fenomén kryptoměn pronikl už i na tuzemský trh. Česká společnost Cryptelo, která se zabývá vývojem technologií na šifrování a přenos dat, přišla se svojí vlastní kryptoměnou pod zkratkou CRL. Její předprodej spustila 19. ledna.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy novorozeněte v Teplicích obvinili jeho matku - anotační obrázek
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy…

Předprodej mají tvůrci kryptoměny v plánu ukončit teprve ve chvíli, kdy se rozprodá 100 milionů tokenů (početní jednotka), což činí 20 % celkového množství vydané kryptoměny. Dalších 30 % čeká na zájemce z řad veřejnosti. CRL je možné nakoupit prostřednictvím kryptoměny Etherum (ETH). Za jeden token ETH se prodává 12 500 tokenů CRL. Výsledná cena je tedy něco kolem 10 500 Kč za jednu transakci. Další cenový vývoj měny bude záležet na tom, kolik lidí s ní bude manipulovat a kolik lidí bude využívat produktů společnosti Cryptelo.

,,Po ukončení prodeje vlastníkům tokenů umožňujeme s naší kryptoměnou volně nakládat a prodávat je. Naše tokeny jsou volně obchodovatelné za jinou digitální měnu, třeba bitcoiny,“ říká ředitel společnosti Cryptelo Martin Baroš.

Kryptoměna je typem digitální / elektronické měny, která stojí mimo systém centrálních autorit. Měnu nemůže kontrolovat žádný stát ani žádná banka. Uživatelé ji směňují přímo mezi sebou po celém světě bez jakéhokoliv prostředníka (finanční instituce) a nutnosti poplatků za transakci. Původní motivací pro její vznik byla konkurence platebním kartám, šekům či směnkám. V dnešní době existuje na trhu značná řada kryptoměn jako je Bitcoin, Litecoin, Ripple nebo již zmiňované Etherum.

Diskuze: První česká kryptoměna? Fenomén, který pronikl i na tuzemský trh

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 05.04.2018 15:02 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. dubna

22.04.2018 10:09 Studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu. Před ní bude k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Děsivá klíšťová encefalitida? I tohle vám denně hrozí

22.04.2018 08:04 Aktualizováno V roce 2017 bylo v České republice hlášeno 687 onemocnění klíšťovou encefalitidou, tj. o 122 onemocnění více, než tomu bylo v roce 2016. Statistické údaje ukazují, že vzrůstající trend je již od roku…

Vše ovládá lež. Z dnešní doby je mi na zvracení. Proč chce…

22.04.2018 07:16 Aktualizováno Jeden z nejslavnějších francouzských herců Alain Delon (82) poskytl rozhovor pro zvláštní vydání týdeníku Paris-Match. Mimo jiné uvedl, že je mu z dnešní doby na zvracení a že tento svět opustím bez…

Podnikatelské odbory zkontrolovaly práci Finanční správy a…

20.04.2018 13:49 Za Podnikatelské odbory jsme zveřejnili dva případy kontrol EET. V obou jsme našli závažná pochybení kontrolující Finanční správy a upozornili jsme na ně. Alarmující je nejen samotný způsob, jednání…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky