Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypoték

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypoték až o 0,2 bodu. Nové ceny budou platit od 8. března. Důvodem je zdražování peněz na mezibankovním trhu. Banka, která je lídrem hypotečního trhu, to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Plány dalších bank ČTK zjišťuje.

Sazby vzrostou u hypotečních úvěrů se 70procentní LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy) o 0,1 bodu, u 80procentní LTV o 0,2 bodu. Úrokové sazby u 90procentní LTV zůstanou beze změny. Českomoravská stavební spořitelna, která patří stejně jako Hypoteční banka do skupiny ČSOB, zvyšuje sazby u zajištěných meziúvěrů ze stavebního spoření o 0,1 bodu.

"Rozhodli jsme se reagovat na rostoucí cenu zdrojů, která stoupá již několik měsíců. Sazby jsme dlouho drželi na dně a teď přistupujeme k velmi mírnému zdražení," uvedla tisková mluvčí skupiny ČSOB pro financování bydlení Andrea Vokálová.

Například hypotéku s LTV 80 procenta a pětiletou fixací získají klienti se sazbou 2,29 procenta. Úrokové sazby zajištěných meziúvěrů od ČMSS začínají na 1,69 procenta, nezajištěný meziúvěr lze získat se sazbou 3,5 procenta.

Průměrná úroková sazba hypoték v lednu klesla podle údajů Fincentra Hypoindexu na 1,94 procenta z prosincových 1,96 procenta. Sazba se tak snížila desátý měsíc v řadě.

Témata:  Hypoteční banka hypotéky

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

19. dubna 2024 14:49

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

„V posledním roce česká koruna výrazně oslabuje vůči oběma světovým měnám, ovšem v posledním měsíci se tento vývoj začal značně lišit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

CZK

Šmejdi vytahují z lidí peníze za promlčené dluhy. Jak se bránit?

Spotřebitelská poradna dTestu se setkává s případy lidí, kterým vznikl dluh tak dávno, že už na něj zapomněli. Léta ho po nich totiž nikdo nevymáhal. Z ničeho nic jim však přišla výzva od advokátů vymahačské společnosti, ať dluh neprodleně uhradí, jinak na ně bude podána žaloba. Jde o prázdné výhrůžky, nebo musí spotřebitel naopak zbystřit? A jak se vůbec bránit těmto praktikám?