Půjčky a spoření

Ilustrační fotografie

Cofidis zvýhodnil úvěry pro páry, novomanželům půjčí již za 5,9 %

Půjčky a spoření

Poskytovatel transparentních úvěrů, společnost Cofidis, přichází od začátku května na český trh se sníženými úrokovými sazbami ve výši 6,9 % a 5,9 %. Tyto sazby společnost zavedla pro svou Partnerskou a Novomanželskou půjčku s cílem nabídnout párům ještě výhodnější podmínky a podpořit nový trend sdílení půjček.

Ilustrační fotografie

Kolik vydělal váš penzijní fond? První potvrzená zhodnocení

Půjčky a spoření

Již v průběhu měsíce dubna se od penzijních společností dozvídáme přesná čísla zhodnocení transformovaných fondů. Konečné výsledky zveřejnila Penzijní společnost Allianz s výnosem 1,64 %, což bude s největší pravděpodobností nejvyšší zhodnocení v porovnání s ostatními transformovanými fondy za rok 2014. V patách jí je Penzijní společnost České pojišťovny, která odhaduje výnos na 1,6 %. Další společnosti, které vydaly tiskovou zprávu se zhodnocením, jsou ČSOB (1,4 %) a Komerční banka (1,35 %). Konečné výsledky se od zbývajících společností dozvíme nejpozději do konce května. Zástupci společností nám prozatím poskytli novější a přesnější odhady zhodnocení.

Ilustrační fotografie

Češi v půjčkách stále tápou. V čem dělají chyby?

Půjčky a spoření

Jací jsou Češi ve vztahu k půjčkám? Zajímá je zejména úrok a chtějí jej mít co nejnižší. Zároveň ale netuší, jaké úroky a další podmínky vlastně banky nabízejí. A dvě třetiny Čechů si dokonce nepamatuje úrok své vlastní půjčky, říká nový průzkum Sberbank CZ. Vtom jsme ještě horší než Slováci.

Ilustrační fotografie

Nebojte se mít velké plány!

Půjčky a spoření

Hypoteční banka, specialista na financování bydlení a jednička na hypotečním trhu, představuje novou jarní kampaň nazvanou „Nebojte se mít velké plány“, díky které nabídne klientům s vyšším hypotečním úvěrem slevu ze základní úrokové sazby. Kampaň, jejíž hlavním motivem je rodina zvažující pořízení hradu Karlštejn, poběží jak v televizi, tak v rádiích a na internetu.

Ilustrační fotografie

Půjčky a spoření

Podvodníci používají zákeřné triky k okradení dlužníků

Reklamy lákají k nákupům na dluh a bezstarostnému zadlužování, ale potom mnohdy stačí jen nešťastný sled okolností a prudký pokles příjmů a výsledkem může být dražba rodinného domu. Na internetu lze najít desítky společností, které nabízí jednoduché řešení v podobě osobního bankrotu, slibují zrušení dražby a splacení pouhých 30 % dluhu. Ve skutečnosti je však nemovitost stejně vydražena, dlužná částka se navíc zvýší minimálně o desítky tisíc korun a v nejhorším případě je na dlužníka dokonce uvalen konkurz. Bohužel v zoufalé situaci mají lidé větší tendenci věřit podobným podvodným praktikám.

Ilustrační fotografie

Každý pátý Čech neví, za jaký úrok si půjčuje

Půjčky a spoření

Mezinárodní průzkum ING Bank ukázal, že téměř pětina Čechů neví, s jakou úrokovou sazbou splácí svoje finanční závazky. Na druhou stranu to, jakým procentem jsou úročeny jejich úspory, neví jen 15 % dotazovaných. Nejčastějším typem dluhu v Česku je, kromě hypotéky, osobní půjčka, kterou má zhruba čtvrtina respondentů s nějakými finančními závazky. Následuje přečerpání účtu (13 %), dluh na kreditní kartě (12 %) a půjčka od rodiny (9 %). Přesto, anebo právě proto, si 87 % Čechů myslí, že je snadné si půjčit peníze a následně se dostat do dluhové spirály.

Ilustrační fotografie

Sháníte bydlení nebo chystáte rekonstrukci, ale nemáte žádné úspory? Poradíme vám

Půjčky a spoření

V Půjčce ProBydlení od stavební spořitelny Wüstenrot je nyní nově možné zažádat o úvěr ve výši 900 tisíc korun bez zajištění nemovitostí. U financování družstevního bydlení dokonce až do výše 2 miliony korun. Ke smlouvě o stavebním spoření lze získat státní podporu až 2 tisíce korun ročně. Půjčkou ProBydlení lze financovat větší úpravy a rekonstrukce bydlení, dodělávky na míru, ale třeba i nový vysněný bazén nebo kuchyni.

Ilustrační fotografie

Vytěžte na konci roku ze svého stavebního spoření maximum. Rady a tipy

Půjčky a spoření

Stavební spoření je mezi Čechy stále oblíbené, nachází se v něm čtvrtina bankovních vkladů. V současnosti jej využívá kolem čtyřicet procent Čechů. Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) odhaduje, že letošní rok skončí s 3,8 miliony aktivních smluv. Jak ze stavebního spoření ještě letos vytěžit maximum?

Vyřešte finanční problémy v podnikání

Půjčky a spoření

Vyřešte finanční problémy v podnikání

Pokud již máte nějaké ty roky v pozici podnikatele za sebou, určitě musíte být úspěšný. Ne každému se vždy a za každých okolností daří. No pokud do něčeho vložíme roky tvrdé dřiny a úsilí, všechno se nám to vrátí.

Češi půjčí, pak se diví

Češi půjčí, pak se diví

Půjčky a spoření

Z nedávno uskutečněného průzkumu, který provedl specializovaný portál poradnaveritele.cz, vyplynulo, že Češi jsou při půjčování peněz svým známým stále velmi nezodpovědní a nepoučitelní. Přestože ze všech stran slyší o velkém množství prováděných exekucí a vzrůstajícím počtu oddlužení, přesto si při žádostech o půjčku své budoucí dlužníky vesměs nijak neprověřují

Ilustrační fotografie

Češi a úvěry? Téměř katastrofa

Půjčky a spoření

Ideální půjčka by podle Čechů měla být hlavně transparentní. V praxi se ale Češi při výběru úvěru řídí především tím, jak moc je úvěr výhodný. I proto třetina Čechů připouští, že už někdy v minulosti řešila problém s úvěrem. 40 % z nich na svoji neznalost finančně doplatilo, pro 30 % to byla hlavně psychicky vyčerpávající situace. Tyto závěry přinesl čerstvý průzkum společnosti Cofidis, poskytovatele transparentních spotřebitelských úvěrů. Průzkum proběhl na vzorku 500 respondentů.

Děsivé: Češi studují podmínky úvěru pouze 5 minut

Děsivé: Češi studují podmínky úvěru pouze 5 minut

Půjčky a spoření

Třetina zájemců o úvěr studuje obchodní podmínky před podpisem smlouvy maximálně 5 minut. Dobrou zprávou je, že 30 % žadatelů o úvěr jim věnuje hodinu a pouze necelá desetina Čechů nečte obchodní podmínky před podpisem úvěrové smlouvy vůbec. Nejlehkovážnější jsou před podpisem lidé v produktivním věku a lidé se základním vzděláním. Tyto závěry přinesl čerstvý průzkum společnosti Cofidis, která se profiluje jako poskytovatel zcela transparentních spotřebitelských úvěrů. Průzkum proběhl v posledním dubnovém týdnu na vzorku 500 respondentů.

Proč je teď skvělá doba pro hypotéku? Poradíme

Proč je teď skvělá doba pro hypotéku? Poradíme

Půjčky a spoření

Uvažujete o hypotéce? Právě teď je podle odborníků ta nejvhodnější doba. Jen loni si ji pořídilo téměř 100 tisíc lidí. Jak si zvolit tu nejvhodnější a jak si ji sjednat, to vám poradí Vladimír Fichtner.

Mámo, táto, nesahej mi na stavebko!

Mámo, táto, nesahej mi na stavebko!

Půjčky a spoření

Rodiče se k penězům, které posílali na stavební spoření svého dítěte, nedostanou tak snadno jako dřív. Nový občanský zákoník upravuje podmínky toho, jak můžou zákonní zástupci nezletilého nakládat s jeho majetkem.

Úrokové sazby hypoték se už nad 5 % nikdy nevrátí

Půjčky a spoření

Úrokové sazby hypoték se už nad 5 % nikdy nevrátí

S Terezou Orlovou a Martinem Peškem, majiteli titulu Franšíza roku 2013, uděleného mateřskou společností Gepard Finance, jsme si povídali o zvláštnostech pražského hypotečního trhu, o tajemství jejich úspěchu mezi ostatními franšízami a o vyhlídkách hypotečního trhu pro tento rok.

Jak zachránit Čechy před dluhy? Ekonom navrhuje radikální řešení

Jak zachránit Čechy před dluhy? Ekonom navrhuje radikální řešení

Půjčky a spoření

Obyvatelé České republiky postrádají základní znalosti finanční problematiky, která je pro orientaci v každodenním životě důležitá, ne-li nezbytná. Vyplývá to z nedávného průzkumu společnosti ACEMA Credit, která se zaměřila na úvěrový trh a hodnotila znalost této problematiky u respondentů.

Téměř polovina Čechů má půjčku. Je ostuda žít na dluh?

Téměř polovina Čechů má půjčku. Je ostuda žít na dluh?

Půjčky a spoření

V lednu roku 2014 se občané oslovení Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v rámci pravidelného výzkumu Naše společnost vyjadřovali k fenoménu půjčování si peněz. Zároveň jsme zjišťovali názory obyvatel na zadlužování běžných lidí v různých oblastech. Zkoumali jsme i obecný postoj k vytváření si finanční rezervy na nečekané výdaje či subjektivně vnímané obtíže se splácením půjček u těch, kteří nějaké peníze dluží.

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

18. dubna 2024 12:55

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy