DISKUZE K ČLÁNKU Kterou vodu je lepší pít? Prospívá tvrdá voda zdraví?

Tvrdá voda způsobuje vodní kámen, čímž poškozuje domácí spotřebiče a zanáší rozvody vody, a především proto mají lidé raději tu měkčí. Tvrdší voda je však prospěšnější zdraví, protože obsahuje pro organismus důležitý vápník, hořčík a také železo. Tyto minerály mimo jiné přispívají k prevenci kardiovaskulárních a neurodegenerativních onemocnění. Mezi ochranou spotřebičů a ohledem na své zdraví lze najít kompromis v podobě změkčovače vody fungujícího na principu změkčování vody bez použití soli. Ten ve vodě zachová vápník i hořčík, ale zabrání tvorbě vodního kamene.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Nejlepší názory

» Petr P. (Hlasoval 1 člověk) 04.06.2019 16:21
Kdyby Osina rovnou řekl, že jde o magnetickou… »

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Petr P.

  Petr P.

  217.30.64.XXX
  Kdyby Osina rovnou řekl, že jde o magnetickou úpravu vody, udělal by lépe. Problé=m je, že magnetická úpravna vody nefunguje všude, někde má voda takové složení, že na magnetické pole nereaguje. Kromě toho "změkčení trvá tak 48 hodin, elektronické verze umí snad i 72 hodin, pak se vše vrátí k normálu. Voda ale musí před MÚV téct dostatečnou rychlostí, pustit si čuroučkem vodu nefunguje.

  P. S.:m za bolševika vyráběla MÚV ČKD Dukla ve dvou velikostech, 1/2" a 3/4". Celá ta sranda stála snad 400 Kčs...

  + 1 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky