Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Módní řetězec Celio požádal o ochranu před věřiteli. Kvůli viru přišel na tržbách o 100 milionů eur

Celio
Celio
Foto: Profimedia **www.profimedia.cz**

Francouzský oděvní řetězec Celio požádal kvůli dopadům koronaviru o ochranu před věřiteli. Žádost se týká holdingové společnosti Celio International a francouzské dceřiné firmy Celio France, ale nezahrnuje další zahraniční aktivity, včetně zahraničních dceřiných společností a obchodů provozovaných formou franšízy. Informoval o tom list L'Echo.

Celio se specializuje na módu pro muže. Firma uvedla, že na její hospodaření mělo vážné dopady omezení pohybu kvůli snaze zmírnit šíření nemoci covid-19 v mnoha zemích. Firma proto musela na dva měsíce zavřít po celém světě svých 1585 obchodů. Kvůli tomu přišla mezi březnem a květnem na tržbách o 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). Nadále zůstává uzavřeno téměř 300 obchodů firmy.

Firma uvedla, že není schopna dosáhnout dohody s bankami. Proto se rozhodla požádat o soudní ochranu před věřiteli. To jí umožní pokračovat v otevírání obchodů, čímž si zajistí příliv peněz, a také v transformaci, zatímco bude jednat o své záchraně. Celio působí v 60 zemích a má po celém světě více než 4000 zaměstnanců, poznamenal server RetailDetail.eu.

Společnost Celio byla založena v roce 1978, na francouzském trhu má zhruba šestiprocentní podíl. Loni její tržby ve Francii činily 465 milionů eur.

Témata:  Celio móda

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 17:29

Bezpečnostní problémy společnosti Boeing přetrvávají. Akcie od začátku roku ztratily třetinu své hodnoty

Společnost Boeing (BA), největší světový výrobce letecké techniky, je opět pod drobnohledem veřejnosti kvůli nedávnému incidentu, kdy se za letu oddělil kryt motoru, což vedlo k nouzovému přistání. Tento incident se přidává k řadě bezpečnostních problémů, kterým společnost čelí, včetně lednového incidentu s oddělením dveří, k němuž došlo jen několik dní před vypršením dohody s ministerstvem spravedlnosti. Pokud úřady zjistí porušení dohody, může Boeing čelit znovuotevření smrtelných případů z let 2018 a 2019.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.