Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi ve středu v e-shopech nakoupili za 1,5 miliardy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Češi ve středu v e-shopech nakoupili za 1,5 miliardy korun, loňské denní maximum bylo překonáno o 400 milionů korun, navíc nastalo o den dříve. Hlavním důvodem jsou obavy zákazníků o včasné doručení dárků kvůli vyšší zájmu o nákupy on-line a přetíženým přepravním službám. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací společností Shoptet, která je největším tuzemským poskytovatelem řešení pro tvorbu a správu internetových obchodů.

Středa v objemu nákupů podle Shoptetu překonala zhruba o půl miliardy i tradiční slevovou akci Black Friday, která připadla na 27. listopadu. Průměrná útrata jednoho nakupujícího byla zhruba 1900 korun, loni jeden zákazník vydal v průměru o 100 korun více. Mezi nakupujícími stejně jako loni převládaly ženy nad muži, přibližně v poměru šest ku čtyřem.

"Několikanásobné objemy nákupů oproti běžnému stavu budou internetové obchody evidovat ještě do poloviny příštího týdne, který už je pro včasné doručení zboží opravdu hraniční. Denní maxima už ale nebudou dosahovat takové úrovně jako ve středu," uvedl výkonný ředitel společnosti Shoptet Miroslav Uďan.

Obraty internetových obchodů za předvánoční období by podle Asociace pro elektronickou komerci letos mohly být kolem 65 miliard korun. Znamenalo by to meziroční růst o více než čtvrtinu. Vrchol prodejů se očekává v týdnech od pondělí 7. prosince až do Vánoc.

Témata:  e-shopy

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy