Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook vstoupí na burzu třetí týden v květnu

Údajně v třetím květnovém týdnu by měla nejrozšířenější sociální síť Facebook začít veřejné obchodování svých akcií. V úterý o tom s odvoláním na několik dobře informovaných zdrojů informoval oborový server All Things D.

„Protože americká Komise pro cenné papíry a burzy obvykle potřebuje kolem tří až čtyř měsíců na posouzení žádostí, musel by jí Facebook požadované dokumenty dodat nejpozději během února. To samozřejmě za předpokladu, že by dokumenty byly v pořádku a komise by po Facebooku nepožadovala žádná dodatečná podání,“ napsal server s tím, že Facebook stále řeší pochybnosti o bezpečnosti osobních údajů.

IPO Facebooku by mělo být jedním z největších v historii internetu, ocenění společnosti převýší podle odhadů 100 miliard dolarů (cca 2 bil. Kč).

Facebook by měl od nových investorů vybrat asi 10 miliard dolarů. Společnost v minulém roce dosáhla příjmů ve výši necelých čtyř miliard dolarů, o rok dříve to byly zhruba dvě miliardy. Pravidelných uživatelů má nyní přes 800 milionů a podle některých analytiků již v létě letošního roku pokoří miliardovou hranici.

Témata:  Facebook

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

17. dubna 2024 12:14

Za dobu našeho členství v EU vzrostlo bohatství průměrného Čecha o více než 40 procent

Od vstupu do Evropské unie (EU) nám vzrostl reálný HDP v přepočtu na obyvatele o více než 40 %, a to z 480 tisíc korun v roce 2004 na 675 tisíc korun v roce 2023. Průměrná spotřeba domácností vzrostla o 22 %, tedy z 248,5 tisíce korun v roce 2004 na 302 tisíc korun v roce 2023. Pokud by Česko nebylo součástí EU, dařilo by se nám ekonomicky hůře. HDP v přepočtu na obyvatele za loňský rok by bylo o pětinu nižší (o 130 tisíc korun) a spotřeba domácností by se snížila o třetinu (o 100 tisíc korun).

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.