DISKUZE K ČLÁNKU České firmy platí za zaměstnance druhé nejvyšší odvody v regionu, nevyšší jsou na Slovensku

Z 19 zemí střední a východní Evropy mají nejvyšší daně firmy v Řecku, mzdy jsou nejvyšší v Rakousku. Odvody z průměrné hrubé mzdy zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v České republice druhé nejvyšší (34 %) z 19 zemí střední a východní Evropy.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Ivo Patta

  Ivo Patta

  85.71.189.XXX
  Bohužel autor článku plete páté přes deváté. Cituji: "Odvody z průměrné HRUBÉ MZDY zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v České republice druhé nejvyšší (34 %)". Nejsou to odvody z hrubé mzdy. Ve skutečnosti se jedná o odvod z úplné mzdy (super hrubé mzdy), kterou má zaměstnavatel připravenou pro zaměstnance. Hrubá mzda je ve skutečnosti pouhý konstrukt, který ministerstvu financí pomáhá předstírat, že zaměstnanec platí nízké daně (15 %), ačkoliv ve skutečnosti z průměrné mzdy odvede 43 %. Jedná se o celou řadu podvodů od platby "za zaměstnavatele", dále o platby pojištění, ačkoliv se jedná z 80 % (ZP) a z 90 % (SP) o daně! Pokud se chcete orientovat v tomto svinstvu převzatém v 90. letech z metodik EU, máte možnost a to včetně redakce moneymag.cz. Stačí zadat do prohlížeče název přednášky: Sociálně ekonomická hlediska podpory rodin.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky