Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ostrý start EET se blíží. Podnikatelé stále vyčkávají

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Do ostrého startu EET zbývá již pouhých 14 pracovních dnů. Přesto jednotliví podnikatelé stále vyčkávají. Přestože počet těch, kteří začali s dobrovolnou evidencí setrvale roste (v případě Storyous je momentálně na úrovni cca 20 %), převažuje počet těch, kteří si sice opatřili certifikát na Finanční správě, ale evidenční mód mají na své pokladně zatím vypnutý.

Naprostá většina podniků však nechává zařizování EET až na poslední dva týdny listopadu, případně začátek prosince. Kasu i veškeré náležitosti hodlají zařizovat v týdnu od 21. 11. Prokazují to rozhovory z infolinky - těch skokově přibylo, jen za první týden listopadu již operátoři Storyous odbavili tolik hodin hovorů s novými zákazníky, jako za celý říjen.

Petr Filipec, provozní ředitel Storyous, situaci komentuje: "Do EET se dobrovolně zapojují především menší, svědomité podniky, OSVČ provozující občerstvení a pak síťové restaurace a hospody. Naopak malé hospody - takzvané obecní čtyřky - zatím nemají vybrané ani konkrétní řešení, zbytek podnikatelů již věnoval první polovinu listopadu získávání informací, nákup a instalaci zařízení a získání certifikátu od Finanční správy pak otevřeně nechávají až na úplný závěr měsíce. V případě Storyous jsme zatím připraveni i na skokové zvýšení zájmu o gastronomické pokladny, zároveň předpokládáme, že hlavní vlna se přesune z konce listopadu spíše na začátek prosince. Až třetina zařízení nedodrží v prvních týdnech zákonnou povinnost - předpokládají, že Finanční správa bude na základě dosavadních prohlášení zcela benevolentní."

Témata:  EET (elektronická evidence tržeb) restaurace

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy