Skype už oficiálně vlastní Microsoft

Společnost Microsoft v pátek oznámila, že dokončila akvizici společnosti Skype Global. Podmínky, za nichž Microsoft koupil internetovou komunikační společnost Skype za 8,5 miliardy dolarů, byly vyjednány investiční skupinou Silver Lake a transakce byla původně oznámena 10. května 2011.

Akvizice proběhla za souhlasu správních rad obou společností.
 
Výkonný ředitel společnosti Skype Tony Bates s okamžitou platností přebírá funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype ve společnosti Microsoft, která bude podřízena přímo výkonnému řediteli Microsoftu Stevu Ballmerovi. Divize Skype bude i nadále poskytovat své současné produkty milionům lidí po celém světě. Později bude Skype postupně integrován do portfolia produktů Microsoftu. Zaměstnanci společnosti Skype budou postupně začleňováni do regionálních poboček společnosti Microsoft včetně České republiky, Estonska, Ruska, Švédska, Velké Británie, Lucemburska, Japonska, Singapuru, Hong Kongu a Spojených států.
 
"Skype je fenomenální značka, zbožňovaná miliony lidí po celém světě. Těšíme se na spolupráci s týmem Skype při vytváření nových způsobů, jak lidé mohou zůstat ve spojení se svými rodinami, přáteli, klienty a kolegy – kdekoli a kdykoli," prohlásil k akvizici Ballmer.
 
Společnost Skype byla založena v roce 2003, o dva roky později ji koupila společnost eBay a následně v listopadu 2009 investiční skupina vedená společností Silver Lake. Za dobu své existence dosáhla společnost mnoha úspěchů při vývoji svých produktů a služeb, provedla několik strategických akvizic a sestavila schopný tým senior managementu.
 
Společnost Microsoft byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a IT řešení.

Témata: microsoft

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky