Babiš má jasno: Zavřít hranice, imigranty nepodporovat

Ministr financí Andrej Babiš má v otázce imigrace jasno. Nejprve by uzavřel hranice Schengenu, poté by uprchlíky, kteří se do něj už dostali, jasně rozmístil a přicházejícím řekl, že do Evropy nemohou jen kvůli ekonomickým problémům.

Andrej Babiš
reklama

Podle Babiše by měl každý uprchlík při vstupu do Schengenu říct, kam míří. "Ne že ilegálně vstupují, pak tady bloudí a je z toho chaos. Podívejme se, co se děje v Maďarsku," řekl v pořadu Týden v politice.

Měl by být také svolán evropský summit, který by řešil především možnosti, jakými lze ubránit schengenskou hranici. "Možná zavést nějakou novou pohraniční stráž," dodal. Postavit plot kolem celého Schengenuale nevidí reálně.

Podle ministra by rovněž měla být zřízena agentura, která by uprchlíkům zprostředkovala práci. "Když k nám mají přijít ekonomičtí uprchlíci, musí se to vědět dopředu a okamžitě by měli jít do práce. A pokud u nás skončí s prací, měli by se pravděpodobně vrátit, odkud přišli. Ale není možné, abychom je připojili na naši sociální podporu, to není možné," uvedl Babiš.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky