S uprchlíky jsme udělali jednu chybu, přiznal Bělobrádek

Česká republika doposud nepředstavila žádný ucelený návrh na řešení uprchlické krize. Ačkoli například ministr financí Andrej Babiš vyzval k uzavření vnější hranice schengenského prostoru a navrhl zapojení NATO, nejedná se o žádnou koncepci, která by byla v tuto chvíli skutečně reálná a začala se naplňovat.

Pavel Bělobrádek
reklama

Lidovecký šéf Pavel Bělobrádek podotýká, že ačkoli Andrej Babiš schvaluje obavy veřejnosti z uprchlíků, neznamená to, že jde o správný názor. Podle něj je návrh na zapojení vojenských složek NATO populistický nápad, navíc nereálný.

"Musíme řešit příčinu problému, a ne budovat pevnost Evropu. Především je třeba nedávat prostor těm, kteří se vezou na vlně hysterie a strachu," vyzval podle Českého rozhlasu druhý vicepremiér.

"Chápu že lidé jsou vyděšeni, ale v mnoha případech zcela iracionálně, a je chybou nás politiků, že jsme nedokázali o tom s nimi hovořit. Naše role je situaci spíše uklidňovat, než ji jitřit," přiznal následně Bělobrádek.

Podotkl také, že pokud začneme popírat základní humanistické hodnoty naší civilizace a dělit lidi podle barev a rasy, tak to prý skončí špatně. "To, že si někteří lidé myslí něco jiného, a je to třeba většinový názor, ještě neznamená, že jde o názor správný. A to je zodpovědnost politiků, a já jsem ochoten ji na sebe převzít," dodal Bělobrádek.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky