Uprchlíci nás vydírají, chtějí jít za lepším. Nejsou vděčni za naši pomoc

Europoslanec za KSČM Miroslav Ransdorf na svých stránkách odpovídá na otázky voličů. Tentokrát se dotazy zaměřily na uprchlíky. Podle politika je současný humanitární přístup České republiky i celé evropské unie chybná. Na druhou stranu by ale podle něj uprchlická krize mohla vést k něčemu dobrému.

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama

Uprchlíci podle komunisty dávají jasně najevo, že tu být nechtějí. „Lidé z tábora v Bělé pod Bezdězem se nechovají jako někdo, kdo prožil existenční ohrožení. Nejsou proto vůbec vděční za naši pomoc. Jdou za lepším (častokrát na základě mylných informací a iluzí), snaží se nás vydírat a vyvolávat nátlak," domnívá se Ransdorf.

Plošný humanitární přístup je proto podle něj chybný, mezi uprchlíky by se mělo více rozlišovat. Europoslanec i někteří jeho kolegové se prý domnívají, že v rámci platné legislativy je možné spolupracovat se státy, odkud migranti pochází.

Komunista také dodává, že je třeba se připravit na účelové využívání humanitární krize, protože byla účelově vyvolána. „Jednou pro omezování občanských práv, jindy pro posílení pravomocí represivních orgánů, v dalších případech pro omezení svobody pohybu přes hranice. V tomto podhoubí bude logicky vzrůstat rasismus, xenofobie a na vzestup se mohou dostat fašistoidní strany," obává se politik.

V Česku podle něj situace v tomto směru není úplně zlá. „lidé se obávají právem, když vidí, že se uprchlická krize mění v zástěrku lukrativního kšeftu, podporovaného státy. Bez skutečného tlaku veřejnosti se nic nezmění. Ale paradoxně, uprchlická krize může být šancí na probuzení dosud lhostejných," dodal Ransdorf.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky