Pro děti peníze nemáme, ale pro uprchlíky ano? Zeman se rozjel

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na pravidelné tiskové konferenci upozornil na to, že Hospodářské noviny vlastnění Zdeňkem Bakalou podávají nepřesné informace a tudíž se jim nedá věřit. Ústy mluvčího si prezident také posteskl, nad tím, že na uprchlíky se peníze najdou, ale na pomoc českým dětem v Klokáncích ne.

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama

„Pana prezidenta překvapilo, že Polsko s daleko větší rozlohou plánuje přijmout 2 tisíce migrantů a Česká republika 1500. Pan prezident sleduje také situaci týkající se Klokánků. Vyjadřuje lítost, že se doposud nepodařilo nalézt 30 milionů korun pro Klokánky, které pečují o české děti, třebaže částka na pomoc imigrantům bude zřejmě řádově vyšší," prohlásil na tiskové konferenci Ovčáček.

Podle Hradu je navíc poznat, že vypukla okurková sezóna. „Bakalovy Hospodářské noviny informovaly o tom, že si pan prezident na své koupání u rybníka na Vysočině pozval televizní štáby. Ve skutečnosti nechal prezident tyto televizní štáby 4 dny čekat na břehu rybníka s sám zatím navštívil své přátele právě na Vysočině," ujasňoval některé informace Ovčáček.

Stejně tak prý Hospodářské noviny psaly o tom, že Zeman na recepci na francouzské ambasádě vyzdvihoval Charlese de Gaullea nad Françoise Mitterranda. „Ve skutečnosti pan prezident vyzdvihl rovnocenně význam obou státníků. Z toho vyplývá, že Hospodářským novinám nelze věřit, stejně ta jako nelze věřit Zdeňku Bakalovi," dodal mluvčí Hradu.

Zeman už dříve prohlásil, že Bakala je stejný jako Viktor Kožený a že jsou oba zbytečnými kameny na stoupající cestě k prosperitě českého podnikání a ekonomiky.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky