Pro důchodce peníze nemáme, ale na tohle ano

Poslance a předsedu nové strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru pobouřilo zjištění, že ve velkých městech fungují více než dvě desítky organizací, které pomáhají imigrantům. Poukazuje přitom na fakt, že pro české děti či důchodce stát nemá peníze, na tyto aktivity ale podle něj proudí miliony.

Důchodci, ilustrační fotografie
reklama

Tomio Okamura je dlouhodobě znám svým tvrdým postojem vůči nelegálním migrantům. Ve svých videích a textech na sociálních sítích varuje před problémy, které sebou takoví lidé mohou přinést. Tentokrát se zaměřil na organizace, které imigrantům pomáhají.

„Zjistil jsem další šokující informace. V současné době je v Praze a ve větších městech celkem kolem 25 sdružení, které pečují o imigranty, a tato sdružení dostávají ročně z veřejných prostředků již nyní tři čtvrtě miliardy korun ročně," rozhořčil se Okamura na Facebooku.

Celu situaci označil za skandální. „Vláda nemá na důstojné životy pro naše seniory a na naše děti se sbírají plastová víčka a na druhou stranu stát vyplácí takové nehorázné peníze na imigranty. A to jich tady máme zatím málo. Teď si představte, kolik to bude peněz, až začnou díky neschopnosti naší vlády přibývat," rozjel se poslanec.

Navrhuje proto nulovou toleranci imigrantů a dalších nepřizpůsobivých skupin obyvatel. „Myslím, že je nejvyšší čas nejen zavést hraniční kontroly proti jejich příchodu, ale také vyhlásit referendum na téma vystoupení z Evropské unie, jelikož tento systém je začátkem konce evropské civilizace a stability v České republice," navrhuje politik.

Situace podle něj začíná být velmi vážná. „Jak víte, již nyní se každý den na našem území pohybuje tisíce nelegálních imigrantů a je jen otázkou krátkého času, kdy v Německu řeknou STOP a tito Afričané a Arabové zůstanou u nás v České republice. Neumí řemeslo, neumí jazyk, umí jen střílet z kalašnikova, zevlovat na ulici a tu a tam někoho znásilnit. Chovají se často jako zvířata, to vidíme na zkušenostech ze západní Evropy," maluje černou budoucnost Okamura.

Celý problém přijímání uprchlíků je podle něj jen o jedné věci. „Jedním z takových sdružení, které vysává pro imigranty naše veřejné peníze, je například Sdružení pro integraci a migraci. Jeho ředitelka Magda Faltová v televizi doslova řekla, že 'migranti jsou přínos pro naši zemi a že máme spoustu kapacit na přijímání lidí'. Proč to tato paní vlastně říká? Je to ve skutečnosti velmi jednoduché. Zase jde jen o peníze," myslí si předseda hnutí SPD.

Více než 80 % ze zmíněné tři čtvrtě miliardy korun ročně podle něj jde na platy zaměstnanců neziskových sdružení. „Ve skutečnosti jsou tedy tato sdružení vysoce zisková, ale jen do vlastních kapes jejich zaměstnanců. Zbytek peněz pak jde na různé brožury, osvětové akce, školení, konference a podobné věci, kde propagují, jak jsou imigranti pro naši republiku přínosní. Tedy absolutní nesmysly," tvrdí poslanec.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky