Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sazka do měsíce prodají. Jistina půl miliardy

Sazka do měsíce prodají. Jistina půl miliardy

Foto: Jan Zýka / INCORP images

Věřitelský výbor společnosti Sazka schválil insolvenčnímu správci Josefu Cupkovi postup, podle kterého bude prodána zkrachovalá loterijní firma novému majiteli. Uvedl to ve čtvrtek server Aktuálně.cz.

Plán ještě musí formálně přijmout Městský soud v Praze. Sazka nepůjde do dražby, ale bude vypsáno výběrového řízení, v němž zájemci budou muset složit předem jistinu ve výši půl miliardy korun. O Sazku se může hlásit kdokoliv, tedy nejen firmy z oboru. "Dražba má spoustu úskalí a zdržovala by nás. Výběrové řízení je průhledné stejně jako dražba a dává možnost postupovat rychleji," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz správce Cupka. 

Během doby, kdy po Aleši Hušákovi vládne Sazce, dostaly se tržby z loterií z 13 procent, kam spadly během krize, na zhruba 53 až 55 procent původního stavu. "Ale donekonečna provozovat firmu v konkurzu nemůžeme, čili pro nás je nejdůležitějším faktorem prodeje Sazky, aby byl rychlý, transparentní a abychom z něj získali co možná nejvíc peněz," uvedl serveru Cupka. Cupka oslovil několik bank, aby z nich mohl věřitelský výbor vybrat tu, u které bude složena půlmiliardová jistina. Výbor vybral J&T. O vítězi výběrového řízení bude rozhodovat výhradně cena, jiné podmínky - s výjimkou těch, které vyžaduje insolvenční zákon - Cupka stanovovat nechce, právě proto, aby řízení bylo rychlé. "Nový majitel Sazky může být znám do čtyř, pěti, možná šesti týdnů," přepokládá Cupka. Až dosud se o Sazku přetahovaly dva tábory silných investorů. Na jedné straně PPF a KKCG, které také ovládly věřitelský výbor, protože jim Sazka dluží nejvíc, a investiční skupina Penta, majitel konkurenční loterijní firmy Fortuna, připomíná Aktuálně.cz.

Témata:  sazka

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 17:29

Bezpečnostní problémy společnosti Boeing přetrvávají. Akcie od začátku roku ztratily třetinu své hodnoty

Společnost Boeing (BA), největší světový výrobce letecké techniky, je opět pod drobnohledem veřejnosti kvůli nedávnému incidentu, kdy se za letu oddělil kryt motoru, což vedlo k nouzovému přistání. Tento incident se přidává k řadě bezpečnostních problémů, kterým společnost čelí, včetně lednového incidentu s oddělením dveří, k němuž došlo jen několik dní před vypršením dohody s ministerstvem spravedlnosti. Pokud úřady zjistí porušení dohody, může Boeing čelit znovuotevření smrtelných případů z let 2018 a 2019.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.