Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Operátoři překvapují: Dárcovské SMS prošly revoluční změnou

Operátoři překvapují: Dárcovské SMS prošly revoluční změnou

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Dárcovské esemesky patří v současnosti v Česku mezi nejoblíbenější formu charity a poskytnutí pomoci pro postižené živelními katastrofami. Nově by měly SMS pomoci ještě více, protože všichni tři mobilní operátoři se rozhodli snížit poplatky za dárcovské esemesky. Dosud si nechávali tři koruny z každé dárcovské SMS, nyní to bude 1,50 koruny, touto částkou se budou hradit náklady. Víte, na co Češi zatím nejvíce přispívali?

Dárcovské SMS (DMS) fungují v českých krajích již devět let, na veřejně prospěšné a dobročinné projekty skrze ně lidé zaslali přibližně 430 milionů korun. Největší vlna podpory se zvedla v roce 2010 po zemětřesení na Haiti a povodních v Česku, tehdy dárci zaslali skoro 2,26 milionu DMS, na účtech neziskovek tak přibylo 61 milionů korun. Do půlky června pak třeba na letošní povodně poslali lidé přes 160 tisíc DMS. Za celou existenci DMS v Česku lidé zaslali přes 14 milionů dárcovských SMS, což dělá přes 400 milionů korun.

Výkonná ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová krok operátorů uvítala. „Projekt od svého počátku respektoval zásadu minimálních nákladů na svoje fungování a díky tomuto rozhodnutí se z dárcovských SMS stane ještě efektivnější nástroj pro účinné mobilní dárcovství."

Témata:  mobilní operátoři

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy