Výplaty dávek stále nefungují, lidé nemají na jídlo!

Maminka Dana Rainišová z Českého Brodu nemá na jídlo. Stále totiž nedostala sociální dávky za leden! Ministerstvo práce a sociálních věcí tvrdí, že pokyn k výplatě dávek na poštu poslalo už na začátku února. Pošta pak tvrdí, že Dana složenku nejspíše omylem vyhodila!

Diskuse: 0

reklama

Na čí straně je chyba? Dana Rainišová z Českého Brodu stále nedostala vyplacené sociální dávky za leden. Ty ale musí být podle zákona zaplaceny nejpozději do konce února. Ministerstvo práce a sociálních věcí jakékoliv pochybení odmítá, protože pokyn k výplatě dávek prý předalo poště už 8. února. Jenže i Česká pošta se zodpovědnosti vyhýbá, tvrdí, že Dana složenku nejspíše vyhodila.

7600 korun je částka, které mamince Daně Rainišové výrazně chybí, právě na takovou výši sociálních dávek má nárok. Kvůli nevyplacenému rodičovskému příspěvku si musela dokonce půjčit od rodičů. "Byly to výdaje za léky a za pobyt v nemocnici," vysvětluje Dana, která byla několik posledních dní s dcerou v nemocnici. "Můj přítel sice pracuje, ale jeho plat jde na nájem," dodává.

TV Nova proto chtěla s Danou vše vyřešit přímo na ministerstvu práce a sociálních věcí. "Ten podnět České poště dával úřad práce 8. února, pošta má tři dny na zpracování," tvrdí mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.

Štáb proto i s Danou Rainišovou vyráží do Českého Brodu na poštu. Tam tvrdí, že jí složenku doručovali a Dana ji nejspíš vyhodila. Ta to ale odmítá. Schránku totiž pravidelně vybírají její rodiče a ti vše prý pečivě kontrolují. "Chodili jsme to pozorovat a ta složenka prostě nepřišla," řekla Danina matka Jaroslava Rainišová.

Další dotaz tak směřoval znovu na poštu. Mluvčí řekla, že vše prověří s kolegy z reklamačního oddělení. Ale Dana si bude muset počkat minimálně do středy, protože podle mluvčí to už na poště v úterý prověřit nestihnou.

Dana říká, že pár dní bez vyplaceného rodičovského příspěvku ještě vydrží, ale pokud se ani poté peníze nenajdou, neví, co bude rodina jíst.

Loading...

Diskuze: Výplaty dávek stále nefungují, lidé nemají na jídlo!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky