Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Srovnání platů! Kolik si vydělá Čech a kolik Němec?

Srovnání platů! Kolik si vydělá Čech a kolik Němec?

Foto: ČNB

Myslíte si, že jste za své výkony v práci náležitě oceněni? Pak se podívejte na naše velké srovnání platů v Česku a v Německu, kde je životní úroveň nesrovnatelně lepší.

V Česku si lidé vydělají 24 626 korun ve středových hodnotách. Průměrný Němec si měsíčně na výplatnici přečte sumu 91 600 korun.

Nejenom, že tak naši západní sousedé utratí o dost méně za stejné potraviny, také si podstatně více našetří. A pak už je jen krůček k proslaveným německým seniorům cestujícím po světě, zatímco ti místné cestují leda po zkrácených úvazcích, aby se uživili.

Není se pak čemu divit, že spotřeba domácností klesá, lidé nenechávají své peníze cirkulovat, raději je ukládají na účtech v bankách a ekonomika strádá. To provází historicky alarmující hodnota nezaměstnanosti.

Témata:  platy / mzdy

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

18. dubna 2024 12:55

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy