Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ekonomická situace Česka je špatná!

Ekonomická situace Česka je špatná!

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Dvě třetiny Čechů (70 procent) považují ekonomickou situaci v Česku za negativní, 25 procent lidí ji označilo za velmi špatnou a 45 procent ji považuje za špatnou. O opaku je přesvědčeno šest procent občanů, uvedl průzkum agentury CVVM, zveřejněný ve čtvrtek.

Sociologové upozorňují, že aktuální hodnocení je výrazně horší než před rokem v září 2011, kdy podíl kritického hodnocení byl celkově o osm procentních bodů nižší (62 procent).Výsledky nynějšího průzkumu se podle autorů průzkumu významně neliší od historicky nejkritičtějšího hodnocení zaznamenaného v březnu 2010 v období, kdy vrcholila recese vyvolaná světovou finanční krizí a s ní spojenou recesí.Analýza ukázala, že optimismus v hodnocení současné ekonomické situace narůstá se subjektivně hodnocenou životní úrovní, i když i dotázaní s dobrou životní úrovní hodnotí ekonomickou situaci poměrně kriticky.Necelé dvě pětiny (37 procent) lidí mají podle vlastního vyjádření dobrou životní úroveň své domácnosti, z toho pět procent ji hodnotí jako „velmi dobrou“ a 32 procent jako "spíše dobrou". Naopak za špatnou považuje životní úroveň své domácnosti necelá čtvrtina (23 procent) občanů. Plných 18 procent Čechů chápe svou životní úroveň jako špatnou a pět procent jako velmi špatnou. Dvě pětiny (40 procent) ji charakterizují jako "ani dobrou, ani špatnou".V porovnání s minulými průzkumy narostl počet lidí, kteří svou životní úroveň chápou jako špatnou, a to o čtyři procenta.

Témata:  Česko ekonomika

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy