Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kalouskův konec! Podnikatel Jančura na stopě jeho obrovského bohatství

Kalouskův konec! Podnikatel Jančura na stopě jeho obrovského bohatství

Foto: TV Prima

Alkoholik, který nechodí pro ránu daleko. Tak ministra Kalouska zná dnes celý národ. Někteří to věděli již před minulými volbami, a proto ho nevolili, jiní, především mladí, se probouzejí z pohádky a dostávají se do kruté reality.

Kalousek je spojen s řadou pochybných zakázek a jeho minulost není zrovna vizitkou politika, který má čistý štít v boji s korupcí. Některé ministrovy podezřelé kroky popsal podnikatel Radim Jančura v chatu na serveru Blesk.cz. „Je mnoho podezřelého u vraždy jeho švagra a způsob, jak zdarma po jeho smrti získal jeho byt, ve kterém do té doby bydlel. Dále je s jeho podpisem i prodej kasáren (dnešní Paladium v Praze), za které stát díky Kalouskovi nedostal ani kačku. Dále má být s jeho podpisem výměna 10 stíhaček MIG29 za 11 bezcenných polských vrtulníků,“ napsal Jančura v odpovědi pro jednoho z diskutujících na Blesk.cz. Samozřejmě zmínil i věc relativně nedávnou a to povolení sázek na internetu. Tam se pravděpodobně dostal do konfliktu s Ústavním soudem.Jančura je známý tím, že nemá s ministrem dobré vztahy a jsou de facto ve válce. Ve firmě žlutého dopravce jsou neustálé kontroly a naopak na stole Miroslava Kalouska jsou noviny s obrovskými titulky, kde Jančura obviňuje Kalouska z trestných činů a zlodějin.V chatu oznámil, že je na stopě ohromnému bohatství nejlepšího ministra financí. Spolu s Martinem Romanem a několika dalšími se snaží údajně ovládnout ČEZ. Pomalou plíživou privatizací.Další stinnou stránkou Miroslava Kalouska je kladný vztah k alkoholu. S tím je pravděpodobně spojeno, že své kritiky uráží a pro facku nejde daleko. S tímto názorem se ztotožňuje také Jančura. „Pan Kalousek je v těžké situaci, je to neléčený alkoholik, většinou je nad věcí a alkohol mu funguje jako životabudič. Jakmile ovšem ztratí kontrolu, bere telefon do vlastní ruky a volá,“ uvedl podnikatel důvod, proč si myslí, že například policejní prezident Lessy mluví pravdu. Přesto ale nemůžeme pana ministra hned odepisovat. Jančura sice poukazuje na plno opodstatněných problémů, ale nad tím vším září něco, co ledajaký politik nemá. Snaha nejen přežít, ale rovnou být neustále pánem situace. V době, kdy by se mnohý politik již nervově zhroutil a pod tíhou obvinění by minimálně odešel z ministerského křesla, drží se Kalousek zuby nehty.V minulosti přežil odchod z čela lidovců i pletky s ČSSD a komunisty a vzešel z toho nakonec jako faktický šéf druhé nejsilnější vládní strany. Svůj vztah k alkoholu a vulgární vyjadřování přeměnil v součást své image a získal na to ve spojení s charismatem Schwarzenberga ohromné množství mladých voličů.Teď to ale vypadá, že kouzlo jeho osobnosti se pomalu, ale jistě vytrácí. Mnozí z těch, kteří dali TOP 09 hlas v posledních parlamentních volbách, přiznává, že to byla chyba. TOPka je stejná jako ostatní a my se nechali oblbnout, zní od mladé generace, která si myslela, že volí konzervativní návrat k positivním hodnotám. Nad Kalouskem se tak dost možná zavírá voda českého politického rybníčku. Jenže jak dlouho potrvá, než se objeví další takový? Měsíc či snad rok?

Témata:  Miroslav Kalousek Radim Jančura

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

17. dubna 2024 12:14

Za dobu našeho členství v EU vzrostlo bohatství průměrného Čecha o více než 40 procent

Od vstupu do Evropské unie (EU) nám vzrostl reálný HDP v přepočtu na obyvatele o více než 40 %, a to z 480 tisíc korun v roce 2004 na 675 tisíc korun v roce 2023. Průměrná spotřeba domácností vzrostla o 22 %, tedy z 248,5 tisíce korun v roce 2004 na 302 tisíc korun v roce 2023. Pokud by Česko nebylo součástí EU, dařilo by se nám ekonomicky hůře. HDP v přepočtu na obyvatele za loňský rok by bylo o pětinu nižší (o 130 tisíc korun) a spotřeba domácností by se snížila o třetinu (o 100 tisíc korun).

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.