Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stát se o miliardy zablokované ve Švýcarsku nehlásí. Dostane je Diag Human?

Česká republika se ještě nedokázala přihlásit o miliardy korun, které Švýcaři zablokovali na kontech obžalovaných exmanažerů Mostecké uhelné společnosti, ale už to udělal někdo jiný. S největší pravděpodobností bývalý obchodník s krevní plazmou Diag Human SE, píše v sobotním vydání deník MF DNES.

Peníze zmrazené už léta na kontech "uhlobaronů", celkem 12 miliard korun, byly letos v únoru obstaveny ještě jednou, tentokrát v civilním řízení, vyplývá z dokumentu švýcarského trestního soudu, který MF DNES získala.

O zablokování peněz rozhodl podle dokumentu civilní soud na základě toho, že firma Diag Human SE má ze srpna roku 2008 rozhodnutí arbitráže, že jí má Česko za zmařený obchod s krevní plazmou zaplatit miliardy. To se však dosud nestalo, a stát je tak jejím dlužníkem.

Diag Human nechal už loni obstavit majetek Česka v zahraničí, tohle může být další příležitost, píše MF DNES.

Témata:  kauza Diag human

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

18. dubna 2024 12:55

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy