DISKUZE K ČLÁNKU Vyplatí se dát peníze do zlata?

Již po tisíce let figuruje zlato jako univerzální prostředek směny a uchovatel hodnoty. Díky svým unikátním vlastnostem je mezi investory i širokou veřejností oblíbené dodnes. Vzhledem k vysoké odolnosti proti korozi a dobré vodivosti se zlato využívá v elektronice, nicméně hlavní zdroj poptávky tvoří šperkařský průmysl a investoři nakupující zlaté cihly či mince. říká Josef Navrátil ze společnosti Comsense analytics.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Natpa

  Natpa

  213.195.224.XXX
  V současné době je u mě zlato ze všech druhů investic na prvním místě. Rozpalují mě do běla investiční poradci, kteří v době pomalu nastupující recese tvrdí, jak je třeba investovat do akcií. Poslední rok a půl nejen že akcie skoro nic nenesou, ale hlavně představují obrovské riziko. Za stejnou dobu zlato aspoň poráží inflaci a navíc má obrovský potenciál, že jeho cena v recesi či krizi vyletí. To ho pak bude dobré prodat a investovat do akcií či nemovitostí. Teď ale rozhodně ne! Bohužel tohle žádný poradce neporadí, přitom je to naprosto elementární věc. A že recese či krize přijde, o tom není sporu. To už tvrdí každý, ale její hloubka či doba, kdy přijde, jsou velkou neznámou.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky