Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Opusťte eurozónu, vyzval Řecko německý ministr vnitra

Německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich vyzval Řecko v rozhovoru pro týdeník Spiegel k odchodu z eurozóny. Jde o prvního člena německé vlády, který otevřeně vyzývá k tomuto způsobu záchrany společné evropské měny, informuje v neděli server deníku Zeit.

"Mimo měnovou unii jsou šance Řecka k zotavení a získání konkurenceschopnosti s jistotou větší, než když zůstane v eurozóně," prohlásil Friedrich.

Ministři financí zemí eurozóny schválili v noci na úterý druhý záchranný balík pomoci Řecku ve výši 130 miliard eur. Díky němu by se mělo řecké zadlužení do roku 2020 snížit ze současných 160 procent HDP na 120,5 procenta HDP.

Německý parlament bude hlasovat o druhém záchranném plánu v pondělí. Zatím není jasné, zda vládní koalice kancléřky Angely Merkelové v hlasování uspěje, aniž by se musela spoléhat na podporu ze strany opozice. Dohoda o druhém balíku pomoci ve výši 130 miliard eur s přísnými podmínkami připojenými k němu má po mnoha měsících nejistoty odvrátit hrozící nekontrolovatelný bankrot Řecka.

Témata:  Řecko EU Německo

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

18. dubna 2024 12:55

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy