DISKUZE K ČLÁNKU Vláda snížila pojistné pracujícím rodinám s více dětmi

Vláda přijala návrh ministryně Michaely Marksové, který zavádí rozdílné sazby pojistného na sociální zabezpečení podle počtu nezaopatřených dětí u zaměstnanců a OSVČ.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Ivo Patta

  Ivo Patta

  85.71.189.XXX
  S přijetím snížených odvodů sociálního pojištění jako částečné kompenzace nákladů na výchovu dětí nesouhlasím z následujících důvodů: 1. Opatření je nesystémové, protože se jedná o krácení peněz, ze kterých jsou přímo financovány starobní důchody dnešních důchodců. Výsledkem je tunelování důchodů v uvedené výši 3,8 miliardy korun, které budou muset být nahrazeny z vybraných daní. 2. Opatření jen prohloubí deficit již dnes deficitního I. důchodového pilíře. 3. Mluvit v této souvislosti o zvýšení porodnosti, jak argumentuje paní Marksová je sice líbivé, ale licoměrné. Porodnost v posledních třech letech nepatrně roste, bohužel jen o 1 - 3 000 novorozenců ročně. Přitom potřebujeme zvýšit porodnost ve srovnání s rokem 2016 o 41 300 živě narozených dětí, abychom se dostali na vyrovnanou populační bilanci 10 milionového národa. Závěr: vláda dělá v sociální oblasti rozhodnutí naslepo, protože schvaluje návrhy ministryně Marksové, jejíž neznalost financování důchodového systému je stejně velká, jako její osobní ambice.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky