DISKUZE K ČLÁNKU Daňové novinky 2017: Co nás čeká?

S příchodem nového roku je třeba připravit se i na řadu legislativních změn. Ty se dotknou většiny obyvatel v Česku. Jako každý rok se od ledna 2017 zvedne minimální mzda, její zvýšení má dopad i na školkovné, daňové bonusy nebo platy některých zaměstnanců.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Ivo Patta

  Ivo Patta

  85.71.189.XXX
  Cituji: "Pro mladé rodiny s dětmi je nepochybně zásadní další zvýšení částek daňového zvýhodnění na děti". To myslíte vážně? Do konce roku 1992 činila refundace nákladů na výchovu dětí v rodině 50 %. Od 1. 1. 1993 se snížila na čtvrtinu původní částky, tj. na 12,5 %. V současné době je poměr mezi náklady na výchovu dítěte v rodině a jejich zohledněním 6 : 1. Náklady podle Českého statistického úřadu jsou na jedno dítě v rodině s 1 - 3 dětmi, kde rodiče mají nejčastější příjem (medián) v průměru 6 600 Kč na jedno dítě a měsíc. Ministerstvo financí zohledňuje 1 117 Kč. Z rozdílu mezi zohledněním nákladů do r. 1992 a od r. 1993 vychází celková částka daní o kterou byli rodiny s dětmi okradeny. Celkově, tj. od 1. 1. 1993 to je částka srovnatelná s ročním státním rozpočtem České republiky. Jen za rok 2014 se jedná o nadměrné zdanění rodin s dětmi ve výši 50 miliard korun. To "zásadní zvýšení částek daňového zvýhodnění na děti" se dá odhadnout na 4 miliardy korun ročně. Paní ekonomko B. Štarmanová, jako sociální ekonom tvrdím, že nejde o žádné "zásadní daňové zvýhodnění". Ono se vůbec nejedná o daňové zvýhodnění, ale o znevýhodnění, které posílá rodiny s příjmem rodičů v mediánu od druhého dítěte automaticky do sociální sítě! Více zde: slideplayer.cz/slide/2628016/

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky