DISKUZE K ČLÁNKU Kdy neplatí zaměstnanci ze své mzdy daň z příjmu?

Z příjmů ze závislé činnosti nemusí být placena daň z příjmu fyzických osob. Není tedy pravdou, že všichni zaměstnanci tuto daň musejí platit. Zejména pokud pracovníci pobírají mzdu či odměnu nízkou, vychází pro ně daňová povinnost nulová.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • vera

  vera

  185.67.188.XXX
  Ano, píšete správně. Ti, jejichž mzdy jsou nejnižší odvádějí nulovou nebo nízkou daň z příjmu. Museli byste uvést tabulku, ovšem, ta by byla hodně obsáhlá, kdo a jakou výši mzdy může dosáhnout tak, aby neodváděl daň z příjmu. Zapomněli jste podotknout, že zdravotní pojištění a sociální pojištění odvádí každý ze svého příjmu, kromě DPP do 10 tisíc hrubého měsíčně. Takže, pro některé lidi, by to mělo být poutačem k tomu, aby málo vydělávali, protože nebudou platit daň ze mzdy? Zapomněli jste dodat, že se to týká většinou mezd - v podnikatelské sféře, nikoliv platů - ve státní sféře.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky