Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za 3,5 milionu si v Praze koupíte předraženou garsonku v centru či větší byt 3+kk „na devítce“

Bydlení, ilustrační fotografie
Bydlení, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Přestože má každý zájemce o nové bydlení své představy, jak by měl být jeho byt velký, když dojde na placení, tak v drtivé většině případů konečný výběr ovlivní hlavně cena. Často se tak stává, že kupující musí ze svých představ výrazně slevit. EKOSPOL se jako dlouhodobý lídr bytové výstavby v České republice s takovými nereálnými představami setkává dost často. Proto se rozhodl podělit se o svá data získaná z dlouhodobého monitoringu pražského rezidenčního trhu, který sleduje a vyhodnocuje nejdéle ze všech subjektů na trhu. Cílem je usnadnit zájemcům o nové bydlení orientaci na často nepřehledném trhu.

„Cena je rozhodujícím kritériem pro všechny kupující. Nicméně velmi často se setkáváme s tím, že klienti mají nereálné představy o tom, co mohou za své peníze dostat. Je to logické, protože pro mnoho lidí jde o první takto velkou investici v životě. Abychom jim orientaci na trhu usnadnili, připravili jsme pro ně přehlednou infografiku, která jim dá základní představu o cenách v jednotlivých městských částech. Jednoduše tak zjistí, jak velký byt si za své peníze mohou dovolit,“ prohlásil Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice.

EKOSPOL při přípravě infografiky využil bohatou statistickou databázi, kterou má díky podrobnému monitoringu k dispozici. Pro porovnání zvolil částku 3,5 milionu korun, která je sice poněkud vyšší, ale stačí na pořízení kvalitního rodinného bydlení. Jen je potřeba vědět, v kterých lokalitách vybírat. K základní orientaci poslouží infografika od Ekospolu.

Není příliš překvapivé, že nejmenší byt si zájemce za připravených 3,5 milionu korun koupí v centrálních městských částech Praha 1 a 2, kde developeři nabízí velmi drahé bydlení, jehož přemrštěná cena často neodpovídá kvalitě ani lokalitě. „Pokud nové bydlení hledá dvojice, doporučil bych poohlédnout se raději po Praze 3, 5, 7 či 8, kde mohou za stejné peníze pořídit slušný byt 2+kk. Rodiny s dětmi by se měly zaměřit hlavně na Prahu 4, 9 a 10, přičemž právě na devítce seženou za 3,5 milionu korun vůbec největší byt se třemi pokoji,“ poznamenal analytik EKOSPOLU Matyáš Hančl.

Další zajímavé infografiky a statistiky z pražského rezidenčního trhu bude EKOSPOL pravidelně zveřejňovat každý týden na svém blogu Ekospol bloguje. Data vychází z cen bytů nabízených developery k prodeji na začátku června.

EKOSPOL jako dlouhodobý lídr bytové výstavby v České republice monitoruje a vyhodnocuje pražský developerský trh už více než 9 let, což je nejdéle ze všech subjektů na trhu. Po celou tuto dobu užívá stejnou metodiku, což zaručuje objektivní srovnání vývoje poptávky po novém bydlení v Praze. Pouze tato metodika, kterou při svých analýzách využívá také Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, přináší nejúplnější přehled všech nových bytů nabízených developery v daném čase.

EKOSPOL a.s. během loňského roku prodal 900 nových bytů, tržní podíl firmy tak činil 13 procent. Během 24 let na trhu EKOSPOL úspěšně dokončil 51 velkých developerských projektů pro 9000 spokojených zákazníků. Všechny své projekty financuje bez využití bankovních úvěrů. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost EKOSPOL je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt.

Témata:  bydlení

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Minimální mzda dál poroste. Ministerstvo řeklo, jaký má cíl

Minimální mzda má od začátku letošního roku novou výši, od ledna se zvýšila o více než tisíc korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí má navíc stanovený jasný cíl ohledně dalšího navyšování nejnižšího výdělku v nadcházejících letech. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku. Při rozhodování mezi nájemním bydlením a pořízením vlastní nemovitosti na hypotéku většina lidí srovnává výši tržního nájemného s měsíční splátkou hypotéky. Která z částek je aktuálně vyšší?