DISKUZE K ČLÁNKU Zrušení superhrubé mzdy bylo odloženo. Nebylo by na důchody

Debatu o zrušení superhrubé mzdy vládní koalice odložila do projednávání návrhu rozpočtu na příští rok. ČSSD a hnutí ANO se tak k záměru ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) vrátí zřejmě na jaře, kdy se začínají projednávat obrysy hospodaření státu na příští rok. "Budeme o tom jednat v rámci sestavování rozpočtu," informoval ČTK předseda ČSSD Jan Hamáček.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Ivo Patta

  Ivo Patta

  88.103.107.XXX
  Tak za prvé na důchody nebude, protože v účetnictví státního důchodového systému je fatální účetní chyba. Za druhé, je potřeba zrušit HRUBOU MZDU, protože se jedná o konstrukt ekonomů, díky kterému nás MF ČR přesvědčuje, že máme 15 % daně. Přitom skutečné daně u průměrné mzdy přesahují 44 %. Zrušení SUPERHRUBÉ MZDY je nebetyčná hloupost, protože tím v praxi odstraníte platby zaměstnavatele pracovníkům v penězích. Navíc se divím zaměstnavatelům, že přistoupili na falešnou hru MF ČR a deklarují pracovníkovi výplatu u průměrné mzdy ve výši 35 000 korun, když úplné náklady zaměstnavatele (superhrubá mzda), jsou v tom případě 46 900,- Kč. Rozdíl mezi hrubou mzdou a superhrubou mzdou je v platbě SP a ZP údajně za zaměstnavatele. Bohužel lidi díky své lhostejnosti věří v pohádky Ovčí babičky o hodných zaměstnavatelích, kteří rádi vyplatí za pracovníka více než čtvrtinu mzdy, údajně z vlastní kapsy.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky