Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Manželé z Hranic chtěli investovat do kryptoměny, přišli o 1,5 milionu korun

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zhruba o 1,5 milionu korun připravili pachatelé manželský pár z Hranic na Přerovsku, který chtěl investovat své rodinné úspory do kryptoměny. Manželé se s lidmi, kteří tvrdili, že se zabývají investicemi, spojili prostřednictvím mobilního telefonu a elektronické pošty. Po zpřístupnění počítače nejprve připravili muže zhruba o 700.000 korun, poté z účtu manželky získali dalších 750.000 korun. Škoda však není celková, o další peníze přišli manželé poté, co se za poplatky snažili získat své peníze zpět, sdělila ČTK mluvčí policie Miluše Zajícová.

"Poškozený nejprve zaplatil poplatek, pak zpřístupnil svůj počítač druhé straně a nechal si do něj nainstalovat program. Koncem července provedla rádoby manažerka společnosti zabývající se investováním do kryptoměn dvě platby z účtu poškozeného ve výši necelých 700.000 Kč na zahraniční účet a poškozený obě platby potvrdil," uvedla policejní mluvčí.

Stejně tak muž podle policie následně potvrdil ve dvou případech i odeslání více než 750.000 Kč z účtu manželky. "O další finance v prozatím nezjištěné výši přišli tím, že jim neznámý pachatel přislíbil získat vložené peníze zpět, ale ani tato služba nebyla zadarmo, a tak podle požadavku 'zachránce' zaslali několik dalších plateb," dodala policejní mluvčí. Případ poté manželé nahlásili policii. Policie v souvislosti s dalšími oběťmi podvodníků znovu apeluje na lidi, aby byli obezřetnější.

Témata:  kryptoměny hackeři

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.