Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ING ukončí své služby osobního bankovnictví v ČR

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nizozemská banka ING ke konci letošního roku ukončí své služby osobního bankovnictví v Česku. Nadále bude poskytovat služby korporátního bankovnictví, oznámila dnes v tiskové zprávě. ING má v ČR nyní asi 375.000 klientů osobního bankovnictví, kterým nabízí spořicí účty a podílové fondy. ING uzavřela dohodu s Raiffeisenbank, která dá současným klientům ING možnost stát se jejími zákazníky a převést si tam od března úspory a investice za zvýhodněné sazby. Dohoda podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Další údaje banky nesdělily.

Rozhodnutí ukončit služby osobního bankovnictví po více než 20 letech poskytování spořicích účtů a podílových fondů bylo podle banky přijato s přihlédnutím k současným nepříznivým ekonomickým podmínkám a nejistotě ohledně dosažení potřebného rozsahu v příštích letech.

"S přihlédnutím k současné hospodářské situaci neočekáváme, že bychom v nejbližší době dosáhli potřebné velikosti a pozice na trhu, které by nám umožnily dosahovat v ČR udržitelného růstu. Chceme však, aby bylo o naše zákazníky dobře postaráno, a proto jsme pro ně zajistili atraktivní nabídku u Raiffeisenbank, banky s prověřeným zájmem o klienty a digitální zkušeností," uvedl k transakci generální ředitel ING ČR Isold Heemstra.

"Součástí dohody je nabídka různých výhod a benefitů, zejména výhodného spoření a zachování podmínek u investičních produktů," dodal člen představenstva Raiffeisenbank Vladimír Kreidl. Raiffeisenbank má s akvizicí zkušenosti z minulých projektů - eBanky, retailové části Citibank a Zuno banky. Raiffeisenbank začne klienty ING aktivně oslovovat v průběhu března 2021, tedy až po obdržení souhlasu antimomonopolního úřadu.

Rozhodnutí o ukončení služeb osobního bankovnictví ING Bank se dotkne 225 pracovních pozic v ČR, které budou zrušené v průběhu roku 2021. Zbývajících 130 kolegů z korporátního bankovnictví bude dále poskytovat služby českým i globálním klientům ze své pražské kanceláře, dodala ING.

Globálně má ING, jedna z největších evropských finančních skupin, více než 38 milionů klientů osobního a korporátního bankovnictví na 40 trzích. Rozhodnutí opustit český trh osobního bankovnictví nemá podle ING vliv na služby osobního bankovnictví na dalších trzích.

Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Je pátou největší tuzemskou bankou. V ČR má asi 130 poboček a klientských center. Majoritním akcionářem je rakouská Raiffeisen Bank International. Ta před dvěma týdny uvedla, že koupila 100 procent akcií Equa bank od fondu AnaCap Financial Partners.

Témata:  ING bank banky finance

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.