DISKUZE K ČLÁNKU Dítě na vysoké škole. Rodiny musí šetřit i na každodenních výdajích

Na českých vysokých školách začíná nový akademický rok a rodiče počítají, kolik je bude vysokoškolský student stát. Banka ING proto udělala průzkum mezi rodiči budoucích vysokoškoláků, jak jsou na tyto výdaje připraveni. Průzkum ukázal, že 70 % rodičů spoří svým dětem na studia, z toho třetina ukládá systematicky určitou částku cíleně za účelem studií svých dětí a dvě třetiny spoří se záměrem, že část ušetřených peněz půjde na studia. 13 % rodičů nespoří, protože veřejné či státní školy jsou v Česku bezplatné, a předpokládají, že ostatní náklady studia pokryjí z běžných příjmů rodiny.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Ivo Patta

  Ivo Patta

  85.71.189.XXX
  ANO, rodiny s více než jedním dítětem musí šetřit kde se dá. Tohle "privilegium" pro PRACUJÍCÍ rodiče vychovávající děti zařídila Klausova vláda již v roce 1992. Od 1. 1. 1993 jsou pracující rodiče se mzdou v mediánu, díky nadměrnému zdanění mezd (protože bez zohlednění nákladů na výchovu dětí), automaticky státem hozeni do sociální sítě k rodičům nepracujícím. Díky tomu se například nerodí v našich rodinách třetí děti ze SOCIÁLNÍCH DŮVODŮ! ANO 4 900 rodičů, kteří čekají třetího potomka si každoročně spočítá, že na jeho výchovu nemají peníze a matky jdou na umělý potrat. Přitom premiér dává k lepšímu moudra typu "Porodnost je naprosto nedostatečná a pokud s tím něco neuděláme, (z) bude v roce 2060 z 10 milionů Čechů 3 miliony důchodců".

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky