Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kampelička Unibon je na pokraji krachu

Čtvrtá největší tuzemská kampelička Unibon je ve vážných problémech. ČNB s ní zahájila správní řízení o odebrání licence, informují ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.

O rozhodnutí centrální banky se kampelička dozvěděla minulý pátek. Hospodářským novinám to včera potvrdil mluvčí Unibonu Jaroslav Ostrčilík s tím, že záložna proti rozhodnutí podá rozklad. "Naše pobočky a činnost tím nejsou nijak omezeny," tvrdí Ostrčilík.

Problémová družstevní záložna má přes 4400 vkladatelů, kteří u ní mají uloženo přes 2,8 miliardy korun. Po roce tak může skončit další kampelička. Naposledy zkrachovala Vojenská družstevní záložna. Vklady v kampeličkách jsou pojištěny jako v bankách, to znamená stoprocentně do 100 tisíc eur, píší Hospodářské noviny.

Témata:  banky

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

19. dubna 2024 13:46

Pozor na smlouvy s dodavateli energií. Co by měla obsahovat férová smlouva?

Dodavatele elektřiny nebo plynu mění ročně téměř půl milionu odběratelů. Tento krok sám o sobě není ničím složitým. Důležité ale je vybrat si dodavatele, na kterého se zákazník může spolehnout. A s ním pak podepsat výhodnou a férovou smlouvu. Odborníci Kalkulátor.cz přinášejí pět základních bodů, která by taková smlouva měla obsahovat.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.