Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Odborníci radí: Investujte pravidelně

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: shutterstock.com

PR článek - Pravidelné měsíční investice jsou optimálním způsobem, kterým je možné získat nadprůměrný výnos a současně výrazně snížit rizika spojená s investováním do podílových fondů.

Konkrétním příkladem pro výhodnou pravidelnou investici tisícových nebo i stokorunových částek je smíšený fond First Eagle Amundi International Fund (USD). Od své evropské premiéry v roce 1996 dokázal fond zhodnotit prostředky investorů v průměru o 10 % ročně.

Výhody pravidelného investování

Hlavní výhodou pravidelného investování je využití metody průměrování, kdy investoři využívají ve svůj prospěch období růstu i poklesu. V období růstu se vložené finanční prostředky zhodnocují, naopak při poklesu se za investované prostředky nakoupí více cenných papírů.

Pravidelné investování je moderní a stále oblíbenější způsob zhodnocování finančních prostředků, který snižuje riziko negativních dopadů při kolísání trhů. Základem je investování pevné částky v pravidelných intervalech. Přitom nemusí jít o žádné vysoké sumy. S fondem First Eagle Amundi International Fund lze měsíčně investovat již od několika stokorun. Investování by nemělo být krátkodobou záležitostí. Doporučená doba investice do tohoto fondu je minimálně 5 let.

Unikátní strategie First Eagle Amundi International Fund

First Eagle obsahuje v průměru 140 akcií firem v různých odvětvích po celém světě. Hlavním důvodem vysokého a stabilního výnosu fondu je přitom filozofie výběru cenných papírů. Zaměřuje se na akcie společností, které jsou investory dočasně přehlíženy a podceňovány, a jejichž nákup lze realizovat za příznivé ceny.

Přístup fondu k nákupu akcií lze demonstrovat na událostech spojených se zemětřesením a tsunami v Japonsku před sedmi lety. V té době kurz řady akcií japonských společností neodůvodněně a výrazně klesnul. Příkladem mohou být akcie Shimano (-25 %). Pro First Eagle Amundi International Fund však šlo o příležitost k nákupu. Pokles Shimano byl velice brzy vymazán. Od března 2011 akcie posílily o úctyhodných 300 %.

Více informací získáte na pobočkách Komerční banky, informační lince 800 521 521 nebo webových stránkách iks-kb.cz

Upozornění na rizika

V období trvání fondu může hodnota investice kolísat a není zaručena návratnost původně investované částky. Minulé výnosy nejsou zárukou stejných nebo obdobných výnosů v budoucím období. Pro úplnou informaci prosím před investicí vždy pročtěte sdělení klíčových informací, případně statut příslušného fondu, kde najdete kompletní výčet všech rizik spojených s investicí.

Období 1 rok  2 roky  3 roky   5 let 10 let  od 8/1996 

Průměrné ročnízhodnocení

 7,47 %  7,55 %  8,95 %  8,15 %  7,85 %  10,47 %

Historická výkonnost fondu First Eagle Amundi International Fund (USD) k 15. 9. 2014 od jeho založení. Statut fondu a sdělení klíčových informací jsou dostupné na internetových stránkách iks-kb.cz nebo v kterékoli pobočce Komerční banky.

Témata:  Komerční banka PR článek

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.