DISKUZE K ČLÁNKU Osobní bankrot: Přehled nových pravidel oddlužení platných od 1. června

Od 1. června 2019 začnou platit nová pravidla osobního bankrotu, která vyplývají z letos schválené novely insolvenčního zákona. Vstup do oddlužení i jeho úspěšné ukončení již nebudou limitovány dosavadní podmínkou, že dlužník v jeho průběhu musí splatit alespoň 30 procent svého dluhu. Nově budou dlužníci moci využít také zkrácenou variantu oddlužení, při které budou osvobozeni od zbylé části dluhu již po 3 letech, pokud z něj do té doby zvládnou splatit alespoň 60 procent. Zvýší se také nezabavitelná částka, nad kterou se lidem v osobním bankrotu bude srážet mzda bez omezení. Co všechno tedy dlužníka čeká, pokud se rozhodne vypořádat se svými dluhy prostřednictvím osobního bankrotu?

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • malir

  malir

  85.207.120.XXX
  UŽ JEN TÍM že stát určil dlužníkům platit 1080 kč exekutorům každý měsíc vysílá signál kdo je tady vítěz.Nezáleží mu ani na věřiteli ani na dlužníku,hlavně když exekutoři mají plný žlab a ještě můžou mlaskat.Při rozdělení 900 milionů za 1 měsíc to vychází pro 130 exekutorů na hezký balík. asi 7 milionů na jednoho.To poslaci asi neuměli počítat.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky