Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OH 2021 v ohrožení. Sponzoři zvažují své setrvání

Olympijské hry
Olympijské hry
Foto: Pixabay

Pořadatelům olympijských her v Tokiu hrozí, že kvůli koronavirové krizi a odkladu této obří akce na rok 2021 přijdou o řadu sponzorů. Podle informací japonské televize NHK 65 procent domluvených sponzorů zvažuje setrvání pro příští rok. Nejsou si jistí, zda budou ochotni a schopni splnit své závazky.

Jedním z důvodů jsou obavy, že kvůli pokračujícím omezením proti šíření koronaviru nebudou moci realizovat všechny naplánované reklamní aktivity. Více než dvě třetiny firem navíc uvedly, že kvůli pandemii nemoci covid-19 utrpěly finanční ztráty.

Odchod sponzorů by znamenal další finanční ránu pro olympijské organizátory. Podle původně plánovaného rozpočtu měli japonští partneři uhradit 3,3 miliardy dolarů (77,6 miliardy korun), což byla více než polovina z celkového rozpočtu 5,9 miliardy dolarů (138,7 miliardy korun).

Kvůli posunu OH o rok ale budou náklady výrazně vyšší, i když pořadatelé ve spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem plánují hry co nejvíce zjednodušit. Hodlají prověřit přes 200 oblastí původního manuálu včetně sportovišť a dopravy. Méně pompézní než obvykle budou zřejmě oba slavnostní ceremoniály.

Olympijské hry v Tokiu jsou nyní naplánované na 23. července až 8. srpna 2021. Ačkoliv je to více než za rok, objevují se spekulace, zda vývoj pandemie koronaviru umožní jejich bezpečné uspořádání. Další odklad už není možný, musely by být případně zrušeny. Představitelé organizačního výboru ve středu prohlásili, že o této variantě vůbec neuvažují.

Témata:  Olympijské hry 2020 Japonsko

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy