Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německé aerolinky TUIfly zeštíhlí letku na polovinu, začnou propouštět

TUIfly
TUIfly
Foto: Pixabay

Německé aerolinky TUIfly dnes potvrdily, že při restrukturalizaci, kterou uspíšila koronavirová krize, zeštíhlí svou letku na polovinu. Letecká společnost začne se zástupci zaměstnanců a odbory jednat o propouštění. Agentura Reuters na začátku června napsala, že TUIfly zvažuje spolu se zredukováním letky na polovinu také propustit kolem tisíce lidí. TUIFly provozuje 39 letadel a je dceřinou společností skupiny TUI Group, která je největším pořadatelem zájezdů na světě.

Společnost TUI uvedla, že své evropské aerolinky sloučí do jedné společnosti se sídlem v Hannoveru. "TUIfly má v plánu vhledem k tomu, že se užívá méně letadel, snížit počet pracovních míst v administrativě, mezi technickým a leteckým personálem," uvedl německý pořadatelem zájezdů. "V budoucnosti se TUIfly zaměří na odlety z Hannoveru a Düsseldorfu, kde se soustředí největší část letky, a dále na letiště ve Frankfurtu, Mnichově a Stuttgartu," dodala.

Podle zprávy, kterou agentura Reuters vydala na počátku měsíce s odvoláním na informované zdroje, TUIfly plánuje propustit 270 pilotů, zhruba 430 letušek a stevardů, 190 techniků a stovku lidí z administrativy.

Skupina TUI v polovině května informovala, že chystá kvůli koronaviru velké úspory. Uvedla, že má v plánu snížit základ fixních nákladů o 30 procent, což může ohrozit až 8000 pracovních míst. Počet zaměstnanců skupiny kolísá: v létě jich mívá kolem 70.000, v méně rušných měsících asi 60.000.

Společnost TUI v Německu dostala úvěr 1,8 miliardy eur (48 miliard Kč), za který ručí stát.

Témata:  TUIfly letectví Německo

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy