Násilných incidentů neustále přibývá, varují úřady. Migranti v Německu opět napadli policisty

Německá policie musela řešit další incident v centru pro migranty. Skupina deseti až dvaceti žadatelů o azyl vyzbrojenými různými zbraněmi zaútočila na policejní důstojníky, kteří se pokoušeli přesunout 20tiletého Liberijce do jiného zařízení.

Ilustrační fotografie
reklama

Incident se odehrál v azylovém zařízení ve městě Göttingen v Dolním Sasku v minulém týdnu. Vše začalo, když se policisté pokoušeli odvést 20letého běžence, který s nimi odmítl spolupracovat, píše deník Die Welt.

Podle mluvčího tamního magistrátu žadatel o azyl vyvolával konflikty mezi ostatními obyvateli útulku, některé zastrašoval, také tamní klid narušoval neustálým hlukem. A přestože původně souhlasil s přemístěním do jiného zařízení, když na místo dorazili úředníci, odmítl 20letý migrant opustit své bydliště. Skupina asi 20 jeho přátel začala úředníky zastrašovat, ti pak přivolali policii.

zdroj: YouTube

Když dorazili policisté, byli přistěhovalci ještě více agresivní, pak dokonce začali útočit na důstojníky provizorními zbraněmi - včetně holí, jízdních kol a jakýchkoli předmětů, které našli kolem. Policie dostala situaci pod kontrolu až poté, co použila pepřový sprej.

Mluvčí města uvedl, že policie incident stále vyšetřuje. Kromě 20tiletého Liberijce, který byl převezen na psychiatrickou kliniku, protože během incidentu vyhrožoval sebevraždu, ale nikdo zadržen nebyl.

V zařízení, kde k incidentu došlo, žije asi 100 žadatelů pocházejících převážně z Afghánistánu, Pákistánu, Libérie a Pobřeží slonoviny.

K podobným incidentům, které zahrnují násilí žadatelů o azyl vůči příslušníkům policie, dochází v Německu stále častěji. Podle ministerstva vnitra Dolního Saska se staly stovky policistů v uplynulých dvou letech oběťmi násilí uprchlíků. V roce 2016 byli policejní důstojníci napadeni žadateli o azyl v 266 případech a v roce 2017 to bylo dokonce ve 306 případech.

Začátkem minulého týdne se neúspěšnému nigerijskému žadateli o azyl, který měl být deportován, podařilo přemoci policistů a sebrat mu pistoli, kterou následně chtěl policisty zastřelit.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky