Kriminalita migrantů? Mladí Afričané nemají co ztratit a dělají problémy, varuje šéf policie

Studie provedená německou federální policií (BKA) o kriminalitě migrantů zjistila, že afričtí žadatelé o azyl jsou mnohem náchylnější k trestné činnosti než migranti z Blízkého východu. Informují o tom německá média.

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama

Studie ukazuje, že přistěhovalci ze zemí, u nichž je mnohem méně pravděpodobné, že dostanou kladnou reakci na žádost o azyl, se mnohem častěji zapojují do trestné činnosti, zatímco čekají na rozhodnutí úřadů, píše server Stuttgarter Zeitung.

Například migranti z Tuniska, kteří tvoří od roku 2015 pouze 0,2% uznaných žadatelů o azyl, se dopustili 2,2% zločinů spáchaných žadateli o azyl. U Maročanů jsou statistické údaje ještě výraznější - představují pouhé jedno procento žadatelů o azyl, a přesto tvoří 7,6% podezřelých ze všech uchazečů o azyl.

Největší podíl podezřelých mezi žadateli o azyl tvoří migranti z Alžírska, Maroka, Tuniska, Gruzie, Gambie, Nigérie a Somálska. Rainer Wendt, šéf německé policejní unie, uvedl, že důvodem vyšší míry kriminality je to, že migranti, kteří mají menší šanci získat azyl nebo ochranný status, „nemají co ztratit".

Uprchlíci ze severní Afriky většinou přijíždějí na přeplněných lodích přes Středomoří. Tato nebezpečná cesta je jedním z důvodů, proč je mezi severoafrickými uprchlíky mnoho mužů. Rainer Wendt k tomu říká: „Osamocení mladí muži jsou více náchylní k páchání trestných činů. Je to všude stejné.“ Studie také ukazují, že v každé zemi na světě jsou muži ve věku 14 až 30 let nadměrně zastoupeni ve statistikách týkajících se násilných zločinů.

Částečně jsou za zločiny v Německu zodpovědné i za mezinárodní gangy. „0,6 procenta přistěhovalců od roku 2015 pochází z Gruzie," říká zpráva BKA. Ale mezi podezřelými tvoří Gruzínci, kteří mohou vstoupit do EU bez víz, celkem 3,3 procenta. Nejčastěji se dopouštějí krádeží a vloupání.

Syřané, Afghánci a Iráčané, kteří tvoří přibližně 62 procent uznaných žadatelů o azyl, jsou zastoupeni v pouhých 34 procent zločinů, u nichž jsou podezřelí žadatelé o azyl. Jejich nejčastější zločiny jsou fyzické útoky, krádeže zločinu a drogové trestné činy.

Vražda a zabití se vyskytují pouze v několika případech, uvádí server,.Od ledna do září roku 2017 bylo v souvislosti s uprchlíky zabito 70 lidí. To znamená, že uprchlík byl buď oběť, nebo pachatel. Většina obětí - 45 mrtvých - tvoří žadatelé o azyl. Mezi oběťmi bylo deset Němců. 15 mrtvých pocházelo z jiných států, ale nebyli uprchlíky. „V případech zabitých Němců byli podezřelí přistěhovalci z Pákistánu, Sýrie, Nigérie a osoby bez státní příslušnosti," uvádí zpráva.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky