Ve Francii došlo k hromadné bitce mezi migranty. Pobodaní skončili v nemocnici

Ve francouzském městě Dijon na jednom z tamních bulvárů došlo k potyčce mezi mladými migranty z Afriky a Blízkého východu. Výsledkem jsou dva pobodaní Afričané a jeden zatčený Pákistánec, informují francouzská média.

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama

Afričtí teenageři ve věku kolem 15 let byli odvezeni do nemocnice poté, co jeden byl z nich bodnut do paže a druhý do hrudníku. Pachatelem byl podle policie 17letý pákistánský mladík. Ani jedna z obětí nemá život ohrožující zranění, píše regionální deník Le Bien Public.

K hromadné bitce došlo minulou středu, ale podrobnosti o obětech byly zveřejněny až v neděli. Vyšetřovatelé se stále pokoušejí vypátrat počáteční důvody boje mezi dvěma skupinami mladých žadatelů o azyl, o nichž média píší, že žijí v pěstounských domech ve městě. Policie také doplnila, že stále hledá vůdce obou skupin.

Útok mezi etnických násilností je jen poslední ve Francii od výšky migrační krize v roce 2015. Začátkem tohoto roku se migranti z Afghánistánu střetli se skupinami přistěhovalců z Eritreje, což vedlo k zranění 22 osob a pěti zraněným ranám. Celkem hromadné bitky zahrnovaly asi 30 Afghánců a až 100 eritrejů, kteří byli vyzbrojeni železnými tyčemi.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky