Jak je to s uprchlíky v Česku? Je třeba říct pravdu, míní europoslanec Niedermayer

Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) kritizuje projev Andreje Babiše na Světovém ekonomické fóru ve švýcarském Davosu. Podle bývalého viceguvernéra České národní banky vystupoval premiér v demisi fakticky nepřipraven.

Luděk Niedermayer
reklama

"Pokud se nám nepodaří zlomit dnešní toleranci ke lžím a manipulacím od předních politiků, popluje na neklidném moří dnešního světa naše země do těch nejvíce nebezpečných vod," uvádí na svém facebookovém profilu europoslanec Luděk Niedermayer, který byl do Evropského parlamentu zvolený za TOP 09 a STAN, ale nyní je členem strany TOP 09. Mezi největší lež a mystifikaci řadí v naší zemi téma uprchlíků, třebaže tu žádní nejsou.

Ačkoli europoslanec nezpochybňuje problém migrační krize, tak tvrdí, že lží kolem uprchlické krize je u nás až moc. "A začínám mít obavy, že pokud alespoň část populace nepochopí, jak se věci mají, z dnešní "komplikované" situace ve společnosti se nepohneme," je přesvědčený bývalý viceguvernér České národní banky. Neustálým opakováním nepravd a křivd z nejvyšších politických míst totiž podle něj žene naši společnost do kouta, ze kterého se dostaneme jen stěží.

Jako příklad uvádí vystoupení premiéra v demisi Andreje Babiše na světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu, ve kterém se předseda hnutí ANO podle europoslance opíral o nepravdivé údaje. 

Luděk Niedermayer považuje počty premiéra v demisi Babiše za pozoruhodné. Kvóty se týkaly totiž 160 tisíc a poté 120 tisíc uprchlíků, o jejichž azylu nerozhodovala Evropská unie, nýbrž jednotlivé členské státy. Předseda hnutí ANO na fóru prohlásil, že se jedná o dvě procenta uprchlíků. "Pokud toto jsou 2 % uprchlíků, pak by celkem mělo jít o 6-8 milionů lidí. Což je velmi odlišné od skutečnosti, jak uvádějí data OSN (něco přes 1 milion - dle dat z webu AI)," vysvětluje europoslanec, jenž doplnil, že nepopulární kvóty byly součástí balíčku, jehož schválením bylo dosaženo lepšího zvládnutí migrační krize.  

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky