Trump nenávidí uprchlíky a islám? Jeho exmanželka promluvila

Americký prezident Donald Trump je známý svým tvrdým a nekompromisním postojem vůči uprchlíkům a islámu. Dosud však nebylo zřejmé, proč takový názor má. Světlo do celé záležitosti vnesla bývalá manželka Trumpa Češka Ivana Trumpová. Ta vysvětlila postoj svého někdejšího muže.

Donald Trump
reklama

Ivana Trumpová, první manželka současného amerického prezidenta, se podělila o svoji verzi příběhu, proč Donald Trump "příliš nemusí" migranty a islám.

"Nemyslím si, že je Donald rasista. Někdy říká hloupé věci, které si ve skutečnosti nemyslí. Rasista to ale není," je přesvědčena rodačka ze Zlína, která svůj názor řekla pro britskou televizi ITV.


Podle jejího názoru mohou za všechno prezidentovi poradci. "Kolem něj krouží spousta lidí, kteří mu tu zleva, tu zprava radí, co má říkat. Je možné, že je potom z toho zmatený," myslí si žena, jejíž slova citovala i ruská agentura Interfax.

Připomeňme, že Ivana Trumpová byla v manželském svazku s Donaldem Trumpem 14 let, a to od roku 1977 do roku 1991. Trump byl jejím druhým mužem, se kterým měli tři děti. Samotná Ivana se dříve živila modelingem, po rozvodu s Donaldem Trumpem podniká.

Trumpová odpovídala na otázku ohledně rasismu amerického prezidenta v souvislosti s jeho výrokem, kdy označil země, odkud migranti přicházejí, za "špinavé díry". Vlády afrických států a Haiti chtěly od amerického státníka vysvětlení. Ten, podle portálu Izvěstija, odmítal použití takových slov.

Zároveň dodal, že se rasistou být necítí. "Ne, nejsem rasista. Já jsem ten nejmenší rasista, se kterým jste kdy dělali rozhovor," řekl pro novináře na tiskové konferenci.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky