Gang migrantů nabízel policii úplatky, když zanechají vyšetřování

Gang migrantů se pokoušel uplácet policisty ve Velké Británii. Zločinci údajně nabízeli policii úplatky až do výše 5 000 liber (více než 140 tisíc korun), když zanechají vyšetřování „kriminálního chování" v oblasti Nottinghamu, protože jde o „kurdskou ulici". Informuje o tom deník The Sun.

Ilustrační fotografie
reklama

Minimarket na ulici s falešnými zdmi, tajnými úkryty a podzemní „buňkou", kde byl nelegální migrant držen jako jakýsi otrok. Právě tak podle médií vypadalo srdce kriminálního podniku zabývajícího se drogami, obchodem s lidmi a nelicencovaným tabákem.

„Nelegální tabák byl používán k financování kriminality, především dodávky drog a obchodování s lidmi. Starší členové kurdského organizovaného gangu tyto peníze využívali k financování kriminality v oblasti Radford Road, "uvedl britský policista Lee Wilson.

„Kurdský podnikatel nám nabídl měsíčně 5 000 liber, abychom přestali vyšetřovat obchod s nelegálním tabákem," dodal. „Bylo nám řečeno, že 'policie není na této ulici vítána'. Mluvili o ní jako o 'kurdské ulici'," vysvětluje policista, který v oblasti zasahoval spolu se svými kolegy i speciálně vycvičeným psem.

Při jedné z podobných policejních akcí v oblasti byl zadržen nelegální tabák v hodnotě 34 640 liber (asi 1 milion korun)

Důstojník Paul Wheddon popsal, že ve skrytém sklepě s nelegálními cigaretami byl také objeven „neúspěšný žadatel o azyl bez práva zůstat ve Velké Británii". „Byla to vlastně cela. Nemohl se z ní dostat. Neměl žádnou šanci na útěk, kdyby došlo k nouzové situaci,“ poznamenal okresní soudce Leo Pyle, který nařídil na tři měsíce minimarket uzavřít.

Důstojník u soudu také vypověděl, že obchod byl naplněn "konzervami a naskládanými předměty, které vytvořily iluzi" a které měly skrýt prostory pro ukrývání nelegálního tabáku.

„V této zemi neexistují žádné no-go zóny. Nikdy tu nebudou ulice ani obchody, kde by zločinci mohli beztrestně provozovat své aktivity. Všichni občané podléhají zásadám právního státu. A není tu ani nic takového jako 'kurdské ulice',“ ujistil soudce Pyle.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky