Rakouský systém je ochromen. Většina uprchlíků končí na sociálních dávkách

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka odmítá snahy Evropské unie o zvýšení kvóty migrantů pro jeho zemi. Argumentuje tím, že 90% žadatelů o azyl v Rakousku skončí na dávkách sociálního zabezpečení, čímž zatěžují systém.

Ilustrační fotografie
reklama

Rakouský ministr vnitra opět kritizoval na snahy ze strany Evropské unie, která by chtěla do Rakouska poslat více migrantů. List Kronen Zeitung cituje jeho slova, podle kterých drtivá většina z nich nakonec žádá o dávky. „Rakousko od roku 2014 do roku 2017 neslo hlavní zátěž. Náš systém je prostě ohromen,“ přiznal.

Velmi důležité proto podle něj je udržovat bezpečnost hranic. „Během několika dní jsme měli denně až 15 000 uprchlíků, dnes je to průměrně 30. Je důležité dál tlačit na ty, kteří nelegálně přivádějí přistěhovalce do Evropy přes Středozemní moře i jinými cestami,“ apeluje na Evropu.

Dodal, že pokud Evropská unie nebude udržovat tento tlak, bude to znamení pro pašeráky, kteří zdvojnásobí své úsilí a budou pašovat více migrantů do Evropy.

Odmítá také slova německé kancléřky Angely Merkelové, která v minulosti prohlásila, že Evropa vy zvládla mnohem větší počet migrantů. „je to velmi jednoduché. Pokud se podíváte na žadatele o azyl, uvidíte, že 90 procent z nich skončí na dávkách," tvrdí. 

Dokud nebude trasa přes Středomoří uzavřena, „musíme využít všech možností ochrany našich hranic," řekl v rozhovoru ministr vnitra. Rakousko podle něj potřebuje efektivně deportovat ty, kteří nemají na azyl nárok, rozvinout policejní síť a zorganizovat pohraniční stráže, aby měly úřady přehled, kdo vlastně přichází.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky