K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Srbská policie zasahovala proti migrantům. Kradli a napadali místní, tvrdí starosta

Srbská policie zadržela více než 200 migrantů na severu země. Reagovala tak na stížnosti místních o údajných útocích proti místnímu obyvatelstvu. Informuje o tom agentura AP.

Diskuse: 3

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama
Lucka Vondráčková bez peněz? Tohle už trochu přehání! - anotační obrázek
Lucka Vondráčková bez peněz? Tohle už trochu přehání!

Policie podnikla v úterý ráno razii ve městě Sid ležícím na hranici Srbska a Chorvatska. Právě tam migranti čekají a pokouší se dostat na území Evropské unie.

Migranti, kteří se údajně nezaregistrovali u místních úřadů, byli naloženi do autobusů a posláni do jižního Srbska až k hranicím s Makedonií. Podle agentury AP pochází většina z nich z Afghánistánu a Pákistánu.

Podle srbské státní televize RTS šlo o „operaci k odstranění nelegálních migrantů“. V tamním uprchlickém centru tak po policejní razii mohli zůstat pouze starší lidí, ženy a děti.

Starosta města Sid Predrag Vukovic tvrdí, že migranti „kradli, bojovali mezi sebou a napadli místní obyvatele.“ To byl důvod, proč policie nakonec musela zasáhnout a situaci na místě zklidnit.

V Srbsku uvízly tisíce imigrantů, kteří se snaží dostat do zemí Evropské unie. Stalo se tak poté, co sousední státy - Maďarsko a Chorvatsko - uzavřely své hranice.

Diskuze: Srbská policie zasahovala proti migrantům. Kradli a napadali místní, tvrdí starosta

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 18.04.2017 07:06 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky